Yazı Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 15:12
 
Pembe Rüya
Selin SİNTAÇ
 
 

ÖZEL GECELERDE ABİYE ELBİSE SEÇİMİ

 

Zor zamanlar yaşadığımız şu günlerde dünyaca, insanlık alemi olarak bir sınavdan geçmekteyiz. Öncelikle hepimize Allah’tan sağlık, sabır ve yakınlarını kaybedenlere de rahmet dilerim. Biraz gündemimizi dağıtmak için moda konuşalım dedim. Özel geceler ve davetlerde kıyafet seçimlerimize değinmek istedim. Her ne kadar kolay görünse de bir o kadar zordur ve hemen “ben ne giyicem” paniği yaşarız. Bir çoğumuzda da “bunu daha önce giymiştim bir daha giyemem, başka bir kıyafet almam lazım” sesleri yükselir, merak etmeyin bende onlardanım. En son davetli olduğum bir geceden örnek vericem sizlere. Nasıl seçtim, neden seçtim, saç ve makyajı nasıl ayarladım, ayakkabısı, çantası ve takıları nasıl bir araya getirdim. Tabi insanın kendi markası ve mağazası olması bir artı çünkü seçekleri çoğaltıyor ama bazen çok seçenekte kafa karışıklığı yapabiliyor. Öncelikle mevsim önemli hangi mevsimde elbiseyi taşıyacağın dekoltesini, kolunu, boyunu seçmenize yardımcı olucaktır, ayrıca kapalı mı, açık mekanda mı olucaksınız? Çünkü kış zamanında artık kapalı mekanlarda kısa kol ya da kısa etek boyu tercih edilebilir.

Mevsimsel dikkatimiz bize renk konusunda da ışık tutucaktır. Hangi renkleri tercih etmeliyiz? Saçımıza, ten rengimize, göz rengimize ve en sonda iklime göre hangi renk bizi canlı tutar ve bize uyar?

Elbise ve renk seçimini geçtikten sonra aksesuarlara kalıyor iş. Uzun bir tuvalet tercih ettim o gece için. Asimetrik kesimleri olan bi kolu olmayan bu elbiseyi herkesin kolay seçimi ve kış sonuna denk gelen günlerde siyahtan yana kullanmak istemedim o yüzden pudra pembesi tercih ettim. Esmerseniz bu sizi soluk bir renk gibi göstermez daha da canlı tutar. Dış mekandan iç mekana geçiş yapılcağından beyaz kürk etolle kıyafeti tamamladım. Ayakkabılar sadece yürürken ya da oturken görünüyor diye sakın dikkate almamazlık etmeyin! Ben bu tarz elbiselerde ayakta bir ışık ya da leke sevmiyorum o yüzden aynı tonda varla yok arası görünen bir ayakkabı tercih ettim. Elimede elbiseden 2 ton daha koyu varlığını gösteren ama patlamayan payetli kalp şeklinde içine bir şey koyamamış olsamda kıyafeti tamamlayan bir parça tercih ettim. Asıl iş takılarda aslında gece elbiselerinde. Beyaz, gümüş, pırlanta bu tonların en sevdiği renklerdir. Saat takmamaya dikkat ederim o yüzden sadece küpe, bilezik ve yüzük kullandım. Elbisenin boyun ve sırt modeline göre saç tercihi yapılmalı benim elbisemde boyun ve sırt tamamen kapalı olduğu için yüzümdeki aksesuarlarıda kapatmamak için hafif dağınık enseden topladım. Çok hafif bir makyaj istedi bu görüntü ağır gece makyajından kaçındım duruluğu ve sadeliği korumak için. Elbise tonlarında uçuk bir rujlada son noktayı koydum. Hepimize sağlıklı günler diliyorum ki güzel günlerimiz gelsin biz yine ne giyeceğiz diye düşünelim. Sağlıkla kalın

 

 
Etiketler: Pembe, Rüya,
Yorumlar
Haber Yazılımı