Yazı Detayı
24 Temmuz 2012 - Salı 09:02
 
Nasıl Yapabiliriz-3
Atilla DİLAVER
atldilaver@hotmail.com
 
 

TFF'nun 3 tane uluslararası sponsoru var: Coca Cola, Mercedes, Nike.

Üçüne TFF'nun etik kurallarına uymadığı, şikeyi legalleştirdiği ve böyle markaları zor durumda düşürdüğünü, uluslararası normlara uygun davranması için baskı yapması gerektiğini söyleyeceğiz.

Dear Madam/Sir,

As world's best known and leading brand Coca-Cola is one of the sponsors of Turkish Football Federation.

Coca-Cola is well-known for it's support for noble causes and it is a global company which is more than just a brand.

Therefore Coca-Cola's responsibility has surpassed it's commercial activities, it has also become responsible for the messages it is giving to the world.

Also Coca-Cola has some obligations that it has to follow, such as it's dealings with institutions involved in unethical conducts.

Since July 3rd, 2011 Turkish Football Federation has repeatedly breached the integrity of football. There is a corrupted football mechanism in Turkey. Match Fixing is legalized by diluting 58th article of Disciplinary Regulations. It has become a disgrace to football and olympic spirit. Not to mention it has lost it's autonomy and legitimacy.

Coca-Cola's global brand image and the message it is communicating to the world is conflicting with TFF's actions. Sponsors are one of the essences for the advancement of sports and they have a duty to fulfill their role.

As a sponsor of TFF, we demand Coca-Cola to pressure TFF to act according to the universal disciplinary codes and conducts. Otherwise Coca-Cola's image that it has built over the decades will be tainted before us and millions of fans.

Kind regards, 

Sadece firma ismini eğiştirerek üçüne yollayacağız. Ben üçünün e-mail ve twitter adreslerini halen araştırıyorum. Bulduğumda twitterdan da, size de yollarım.

Bunlar dışında aklıma gelenler

1 - Hakan Bey daha iyi bilir, bireysel şikayetleri savcılar ne zararın var diyerek kaale almıyor pek. Eski TFF'yi şikayet ederken bunu yaşadık. Dernek, cemiyet ne varsa TFF'ye, Etik Kuruluna, PFDK ve Tahkim'e suç duyurusunda bulunabilir. Somut suç delilleri var; kişi ve kurum ayırma gibi, delilleri saklama gibi...

2 - Avrupa'da yaşayan nice taraftar var. Eminim bunlar yaşadıkları yerlerdeki ligleride takip ediyordur, hatta maçlarına dahi gidiyordur. Koordinasyon o kadar zayıf ki, geçen sene olmadı bari bu sene Almanya'da, Hollan'da ve nice yerde: Turkish FA allowed match fixing, where is the ZERO TOLERANCE FIFA & UEFA gibi nice pankart açılabilir. Bu olayı hem unutturmaz hem herkese yaymış olursun.

3 - İsviçre'de hukuk büroları ile iletişim kurulup bir ihtarname yollanabilir FIFA ve UEFA'ya. Futbol sevgimiz yaşanan süreçte sekteye uğradı ve ayrıca 1 yıldır Türkiye'de federasyon çeşitli kişi ve kurum yardımıyla şikeyi yasallaştırdı siz hiçbir şey yapmadınız gibi... Hepimiz halen şike cezasına bakıyoruz ama son 1 yıldır yaşananlar şikenin çok ötesinde suç.

 
Etiketler: Nasıl, Yapabiliriz-3,
Yorumlar
Haber Yazılımı