Yazı Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 13:35
 
KAHRAMANLAR UNUTULMAZ
Hilal Savran
hilalsavran22@gmail.com
 
 

 

Bir gül konmuş başucuma, yazık değil mi bu genç yaşıma, askerde bir iş gelirse başıma, garip Asker yazın mezar taşıma. 

Önce vatan…

 

Bu dizelerle başladım ki kim olduğunu anlayınız diye, bir daha hiç aklınızdan çıkmasın, gündelik telaşlara heba etmeyin diye…

 

Mustafa Ergen…

 

Vatan için toprağa şehit düşen koca yürekli Türk Askeri…

 

Malumunuz seçim telaşı, bitmeyen hukuksuz sayım işleri derken bakın kimler al bayrağın gölgesine şehit düştü…

 

Yazık çok yazık, her şey seçime endekslenmiş meğer! Aklıma onca şey geliyor, seçim öncesi vatanseverliğin had safhada olduğu, bugünlerde ise seçim gölgesinde eridiğine tanık oluyoruz. 

 

Tarihe not düşmelisiniz. Bu bir ihanettir. Beka uğruna toprağa düşen ana kuzuları kimi zaman medyanın malzemesi oldu, kimi zamanda hiç olmadı. Malzeme diyorum çünkü artık o raddeye geldi. Getirdik, bunu biz kendi ellerimizle yaptık. Yapmak isteyene de izin verdik. Umursamaz tavrımız bizlere kutsal olan ne varsa unutturuyor, bizde buna müsaade ediyoruz. 

 

Seçim günü teröristlerin havan saldırısı sonucu şehit olan sözleşmeli er Mustafa Ergen’ e ihanet ettin ey insanoğlu…

 

Biz mi çok vatanseveriz? Burada kendimi de sorguluyorum, seni de, onu da… Utandım ilk kez utandım, haber kanallarını zapladım verecekler mi diye, kimi verdi, kimi de es geçti.

 

Diyorum ya seçimler, koltuk kavgası dururken es geçtiler, bize de pes dedirttiler. Bu seçim süreci öncesinde de şehit olan kahramanlarımızda, kampanya süre zarfında es geçildi, daha ne olsun!

Bu utanç bize yeter mi? bilemiyorum, bilmekte istemiyorum. 

 

Fark buyurun lütfen, bizler artık bir seçimi bile yapamıyorken bu haberler hep gelmeye devam edecek. Kimi beş dakikalık profil karartacak, kimi de 1 saniye okuyup pas geçecek… 

 

O zaman sorarlar adama değil mi, nerede senin vatana olan minnet borcun diye. O zaman ne seçime gider demokratik hakkını kullanabilirsin ne de vatan içinde rahat nefes alabilirsin. Çünkü bir vatanın olmayacak, düşmana fırsat verdikçe kaybedeceksin.

 

Yıllardır gelinen yolda Türk Milletini bir arada tutan bu değerler yok oldukça, tehlikelere daha çok kucak açıp, daha çok batağa saplanacağız. Gaflet uykusundayız, uyanmak istemiyoruz. Holiganizme bürünmüş partizanlık hayatımız, bu değerlerin önünde artık. Devleti unuttuk

 

Bunu bölünmüşlüğe ve kutuplaşmaya bağlıyorum. Partici anlayışın devletleştiği süreçte, millet olmayı siyasi parti geleneklerine kurban ediyoruz da haberimiz yok. Halbukiunuttuğumuz bir gerçeklik var ki partiler ve ideolojiler geçici devlet bakidir. Eğer ki bu devlet büyük Türkiye Cumhuriyeti ise uğruna şehit olan her askeri kıymetlidir, kahramandır, bundan dolayı da unutulmamalıdır.

 

Mustafa Ergen’den öncesi de var, onları da hatırlatayım da siz anlayın durum ne kadar ciddi aslında…

Fatih Teber, Furkan Kocamaz, Ramazan Önal, Taşkın Temel, Yaşar Çakır, Burçin Damcı, Sertaç Yavuzeş, Erdem Aydın, Emre Tarlacı, İsmail Doğan, Enes Sertkaya, Faruk Ulutürk, Yavuz Uygun…

 

Bu liste daha çok uzayacak, bu utançta artacak. Hepsi kahraman şehitlerimiz, evet, doğru duydunuz hepsi seçim süre zarfınca toprağa verilen büyük kahramanlar…

 

Medyada rast gelmediğiniz, seçime kurban edilen, asıl bekanın burada olduğunu unuttuğunuz şehitlerimiz! Senin için, benim için toprağa düşen kahramanlarımız! 

 

Kızdığım bir noktada ne biliyor musunuz? Geleceğimiz adına demokratik hakkımızı tayin ederken bizden olmayan bir kitlenin de oy kullanması. Bu kitle kendi toprağını bırakmışken, bizim askerimizde onların toprağında canından olurken, adaletin batsın dünya diyesim geliyor içimden. 

 

Evet, doğru duydunuz, Mustafa orada şehadete erdi, Suriye’de…  Bizden olmayanlar adına, tamda gelecek tayin ederken… Daha ne olsun Mustafa değil mi daha ne olsun? Bildiğimiz kahramanlar can verdi yurdu yaşatmak için… Gerisi sizde, ruhlarınız şad olsun!

 
Etiketler: KAHRAMANLAR, UNUTULMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı