Yazı Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 13:19
 
Fırsat Vermeyelim
Zarema Memetova
 
 

Terör örgütü her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınmasını ve gelişmesini sekteye uğratmaya çalışmaktadır. Son yıllarda Pkk/Pyd Terör örgütüne karşı sınır dışında yapılan askeri operasyonlardaki başarının yanı sıra, Türkiye sınırları içinde örgütün finans kaynaklarının çökertilmesi, kış yapılanmasına izin verilmemesi, örgüte adam sağlayan desteklerin etkisiz hale getirilmesi, sınır içindeki çalışmaların da başarısını ortaya koymaktadır.

 

Bu nedenle Pkk/Pyd hayatta kalabilmek için ABD’yle ortaklık yoluna gitmiştir. Bunun karşılığında terör örgütü, ABD’den yüz milyonlarca dolar para yardımı ve bunun yanında önemli miktarda malzeme ve akıl desteği almıştır, almaya da devam etmektedir.

 

Buradan hareketle, Pkk/Pyd iç savaş çıkarmak için ABD’nin ortağı pozisyonuna geçiş yapmış, Bu Türkiye açısından riskli bir durumu ortaya çıkarmıştır. meseleye ''siyasi taraf'' olarak bakmak çok yanlıştır. bu mesele Türkiye Cumhuriyeti'nin meselesidir.

 

Bu ortaklık menfaat çıkarları için kurulmuştur. sınır dışında ABD nin desteklediği örgüt, Türkiye sınırları içinde de kendine siyasi ortaklar bulmuş, yok olmama mücadelesi vermektedir. Türkiye de Pkk/Pyd nin siyasi uzantısı olan partinin, Vekillikten Çatışmaya, Çatışmadan Ortaklığa giden Değişim Karakteri olduğu Çok açık ortadadır.

 

Kişiler gelip geçicidir. makamlar kalıcıdır. Asıl mesele kimin gideceği / istifa ettiği veya onun yerine kimin geleceği değil, bu makamların zarar görmesi durumunda kimlerin sevindiği dir.

 

Türkiye Cumhuriyeti Tarihten ders çıkarmalı ve Taht kavgalarına son vermek zorundadır. Türkiye Cumhuriyeti, Ülke meselesinin siyasi çıkarlardan daha mühim mesele olduğunu kavramak zorundadır.

 
Etiketler: Fırsat, Vermeyelim,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı