Yazı Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 17:56
 
Dağ Fare Doğurdu
Osman Erusta
osman@oerusta.av.tr
 
 

Evet 50. Yılda şampiyonluk parolasıyla, Lucescu’suyla, stad, sponsor, acil para girişi vaadiyle, şike sürecinde yıpranan bir camianın sarsılan itibarını ayağa kaldırma adına vizyonlu, misyonlu marka değeri olan bir Trabzonspor yaratacağız söylemleriyle Muharrem Usta yönetimi Celil Hekimoğlu’nun önünde bir kısım söylentilere göre de esrarengiz bir şekilde Trabzonspor kulüp başkanı oldu…

Trabzonspor taraftarı hiçbir dönemde olmadığı kadar müsamahalı davrandı Usta yönetimine, Trabzonspor kulüp tarihinde hiç görmediği hezimetleri yaşadı bu dönemde, sıradan Anadolu kulüplerinden bile alınan 6-7 farklı mağlubiyetlere Ya Sabır dendi hep düzeleceğiz ümidiyle… 50. Yılda nasıl olsa şampiyon olacağız aldatmacasıyla kandı, kandırıldı ne olduğunu neden olduğunu kimsecikler anlayamadan. Bir nevi ölü toprağı serpilmişti takıma, kulübe, yönetime, her şeyden önce taraftarların üzerine… Sözüm ona  o agresif denilen Trabzonspor taraftarı muma dönmüştü adeta. O yeniden diriliş, başkaldırış, yeniden şahlanış gerçekleştirilecekti çünkü, öyle söz vermişti Muharrem Usta, kulüpte, taraftarda, takımda, şehirde herkes bir beklentiye girmişti. Ne de olsa 50. Yılda şampiyon olacağız. Sanki birileri bizim adımıza rezervasyon yaptırmıştı. 6 yedik olsun toparlanacağız. 7 yedik olsun yine toparlanacağız safsataları. Çok borç var, ha bire borçlanıyoruz, futbolcuların kulüp personelinin maaşlarını ödeyemez olduk  olsun, olsun, olsun…. Nasıl olsa 50. Yılda şampiyon olacağız ya… Bir el çıkacak, birileri gelecek ve tüm borcumuzu ödeyeceğiz. El, el, eller, namerde muhtaç olduk olacağız.  Bari duygularımızla oynamayın Ya Hu…. Yapmayın be kardeşim. Ya sabır! Ya sabır! Sabır taşıda çatlar sabır sabırda bir yere kadar... Bir diğer taraftan muhalif bir ses çıksa;  “başkanı yedirmeyiz.” Kimi kime, neyi neye yerdiriyorsun. Sen bitmişsin de haberin yok arkadaş.  Yiyecekte, yedirilecekte bir şey kalmadı ortalıkta sen hala neyin peşindesin. Zehirlenmişsin, ölünün etrafında sinekler bile üşüşmez. Seni sensizliğe ve sessizliğe terk etmişler haberin yok. Velhasıl Muharrem Usta geldi geleli pış pışta, pış pış uyuttular, uyutturdular bizi. Halen daha da uyanamadı garibim o tatlı uykusundan, dürttükçe birileri, bana dokunmayın modundayız... Yağmacı Hasanın kol böreği yermişin…istemem sende kalsın vesselam.

Son gelinen nokta itibariyle dirayetli bir yönetim, spor bilgisi olan, yönetmeyi bilen, birliktelik sağlayan, birbirine destek olan, köstek olmayan, tek amacın Trabzonspor olduğu bir yönetim kuruluyla yola çıkmaya ihtiyaç vardır. Futbol bilgisi olmayan, cebinde üç beş kuruş parasıyla, cebinde hiç parası olmayanları kendine muhtaç bırakan sömürgeci bir zihniyetle kulüp yönetmeye kalkanları istemiyoruz. Böylesine müsamahada, tabiyete de karşıyız. Hele hele vesayetle kulüp hiç mi hiç yönetilmez. Birileri ya da birilerine tabiyetle, beklentiyle kulüp yönetilmez. Şehrin dinamiklerini yok saymakla kulüp yönetilmez. Futbolumuzun duayenlerini, emektarlarını, küstürmekle kulüp yönetilmez. Sen bu kulübe ne verdin ki, bu kulübe değer verip değerlendiren insanların; değil kendilerine görüşlerine dahi tahammül edemiyorsun. Olmaz kardeşim, topyekün bir birliktelikle futboldan anlayan, futbolu bilen ama egolarına mahkum olmayan, kaprisli, kibirli, kendini beğenmiş, hava peşinde koşmayan adamları bu kulübe getirmek ve yönetimi teslim etmek lazım… Faruk Özak, Sadri Şener, Özkan Sümer karma profilli yöneticiler lazım bu kulübe…. Sayın M. Usta ve yönetimi size de bir çift lafım var… vaat ettiğiniz hiçbir şeyi yapmadınız, yapamadınız. Vaat edemediğiniz şike süreciyle ilgili sınıfta kalmayı bırakın okula dahi gitmediniz. Öyle ki teknik adamınız yol arkadaşınız. 2011 şampiyonluğunu dahi kabul edemedi basın toplantısında. Yol yakınken isteyipte yapamadığınızı yapın bir zahmet Aralıkta mali kongreyle birlikte lütfen seçime gidin ve görevi bırakın ya da halen daha biz bu işi daha iyi yaparız iddiasındaysanız yönetimi yeniden oluşturun ve göreve talip olun. Bu kulüp kimsenin tapulu malı olmadığı gibi, kimseye de babasından miras kalmadı. Bu kulübü kuranların kemiklerini sızlatmay hakkımız yok. Kuruluş felsefesi ve hedefleriyle bağdaşmayan her daim çözümsüzlük üreten anlayış ve başarısızlıkları ise asla tasvip etmiyoruz. Sessizde kalmıyoruz.

Son olarak kimsenin mevcut yönetimden bir beklentisi de susacak zamanı da kalmadı…

 

 
Etiketler: Dağ, Fare, Doğurdu,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı