Haber
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:01
 
Zorluoğlu'nun Kayın biraderi gündem oldu
Sözcü gazetesi yazarı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun kayın biraderine ait iddiaları gündeme taşıdı.İşte Öztürk'ün o yazısı
SİYASET Haberi
Zorluoğlu'nun Kayın biraderi gündem oldu

Sözcü gazetesi yazarı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun kaynına ait iddiaları gündeme taşıdı.İşte Öztürk'ün o yazısı:

AKP, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarının şirketlere atama yetkisini, çoğunlukta oldukları için belediye meclislerine bırakılması için yasal değişiklik hazırlığı yaparken, AKP'li belediyelerin atamaları hiç gündeme getirilmiyor. Bugün, Trabzon'a gidelim. Van Valiliği döneminde aynı zamanda Van büyükşehir belediye başkanlığına kayyum olarak atanan Murat Zorluoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından partisinin Trabzon büyükşehir belediye başkan adayı gösterildi.

 

KAYNINA ÜÇ GÖREV

Seçimi kazandı ve görevi AKP'li Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'ndan devraldı. Yeni başkanın belediyede yaptığı görevden alma ve atamalar ilin gündemine oturdu. Yapılanı CHP'li başkanlar yapsa her halde yer yerinden oynardı.

Yeni başkan, kayınbiraderi Zülfü Turan'ı özel kalem müdürlüğü görevine getirdi. Birkaç gün sonra da kaynını Muhtarlar Dairesi Başkanlığı'na atadı. Zorluoğlu, bununla da yetinmedi. Eniştesi birkaç gün sonra Turan'ı, belediyenin Turkuaz şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirdi. Bu arada belediye şirketlerindeki yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı da aylık bin 600 liradan 4 bin TL'ye çıkarıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kayın biraderinin özel kalem müdürlüğünü vekaleten yürüttüğünü, Turkuaz şirketinde yönetim kurulu üyeliğinin bulunmadığını belirtti. Kayın biraderinin sadece muhtarlar dairesi başkanlığından maaş aldığını söyledi.

PARSEL PARSEL GİDİYOR

AKP eski il başkan Yardımcıları Aziz Murtazaoğlu ve İsmail Keleş, Trabzon'un Ortahisar ilçesi Yalıncak mevkiinde denize sıfır sayılacak noktada 20 dönüm araziyi ticari alan olarak İmara açıp turizme yönelik 1 +1 daire yapmayı planladı. Ortahisar belediyesine verdikleri projeyi, daha sonra konut alanına çevirmek istediler. İlçe belediye meclisinden plan tadilatını da geçirdiler.

“Ortaya büyük rant çıkacak” gerekçesiyle önceki Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu ve İmar Komisyonu plan değişikliği önerisi reddetti. Gümrükçüoğlu gittiğine göre şimdi ne yapılıyor? Ortahisar Belediye Meclisinden, ticari alanın konut alanına çevirme önerisi kabul edildi. O dosya şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun önüne geliyor. AKP'nin eski il başkan yardımcıları ve yeni ortakların bu çabalarının nasıl sonuç vereceğini de izlemeye devam edelim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zorluoğlu'nun, Kayın, biraderi, gündem, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı