Haber
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:41
 
Yusuf:Kendimi geliştirmek zorundayım
Yusuf Yazıcı ve Pereira basının karşısına geçti.
TRABZONSPOR Haberi
Yusuf:Kendimi geliştirmek zorundayım

Yönetim Kurulu ve Teknik Direktör Ünal Karaman’a teşekkür eden Yusuf Yazıcı, ‘’Genç arkadaşlarımız adına hem yönetimimize hem de Ünal hocamıza teşekkür ediyorum. Onlar için çok mutluyum. Onlar ellerinden gelenin en iyisi yapmaya gayret ediyorlar. Umuyorum ki uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet edecekler. Onazi'nin sakatlığı sonrası orta saha oynamaya başladım. Hocam nerede görev verirse orada oynayarak takımıma en iyi şekilde faydalı olmaya çalışıyorum. Eğer bir gün buradan Avrupa’ya transfer olacaksam bütün taraftarın helalliğini alıp bu formanın hakkını vermiş bir şekilde gitmek istiyorum. Avrupa’da oynamak herkesin hayali, şartlar oluşursa Avrupa’da olmak benim de hayalim’’ dedi.

‘’KENDİMİ GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIM’’

Kendini geliştirmek için özel destek aldığını belirten Yusuf Yazıcı, ‘’Futbola baktığınız zaman, herkes futbolu fiziksel olarak görür. Futbolun fiziksel olduğu kadar psikolojik ve mental olarak da zor bir spor olduğu görülüyor. Baskıyı kaldırmak zorundasınız ve baskıyı da mental olarak güçlü olduğunuz zaman kaldırabilirsiniz. Zihinsel çalışmalar yapmak zorundasınız. Kendimi geliştirmek zorundayım. O yüzden ben de psikolojik destek alıyorum. Hayallerim ve hedeflerim var ve buna ulaşmak için kendimi geliştirip en iyi seviyeye çıkmak istiyorum. Ben eğer Trabzon’dan ayrılırsam en iyi kulüplerde oynamak istiyorum. Ama şu an önceliğim Avrupa’da oynamak değil, Trabzonspor’un başarısına odaklandım. İkinci yarıda takımımız çok daha iyi yerlere nasıl taşırız; onu düşünüyorum. Şu anda Avrupa’yı düşünmüyorum, ama mutlaka bir gün orada oynayacağıma inanıyorum’’ dedi.

‘’TRABZONSPOR’DA KAPTAN OLMAK BÜYÜK BİR GURUR!’’

Kaptanlığın büyük bir sorumluluk gerektirdiğini belirten Yazıcı, ‘’Trabzonspor Kulübü bir kulüpten daha fazlası bana göre. Restorantta, otobüste, dolmuşta, sokakta herkes Trabzonspor’u yaşar. Böyle bir kulüpte kaptanlık yapmak benim için çok gurur verici bir durum. Bu sorumluluğu bana veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra daha da ağırbaşlı, sorumluluklarının farkında olan bir Yusuf Yazıcı göreceksiniz. Bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Futbolcuların her anlamda kendini geliştirmesi gerekiyor. Futbol dışında da beslenmesi gereken konular olur. Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi’nde okuyorum, orada da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Futbolculara karşı ‘Onlar sadece kendilerini futbolla geliştiriyorlar’ şeklinde bir algı var. Biz genç arkadaşlara örnek olmaya çalışıyoruz ve birer rol modeliyiz. Bilgi güçtür ve kendimizi her anlamda geliştirmemiz gerekiyor. Kendimize sınır koymamamız gerekiyor. Ben de her anlamda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Olcay Şahan konusunda yönetimin verdiği kararlara saygı duymamız gerekiyor. Olcay ağabey hem bana hem de genç arkadaşlarımıza çok güzel örnek oldu ve yardımcı oldu. Ben de bazı konuları Olcay ağabeyden öğrendim. Gerçekten onu çok seviyorum, İnşallah her şey gönlünce olur‘’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yusuf:Kendimi, geliştirmek, zorundayım,
Yorumlar
Haber Yazılımı