Haber
09 Nisan 2018 - Pazartesi 14:17
 
Yaraların nedenini öğrenince kahroldu
Avustralyalı iki çocuk annesi Kayley Burke hiçbir annenin karşılaşmak istemeyeceği bir durumla karşılaştı.
DÜNYA Haberi
Yaraların nedenini öğrenince kahroldu

Avustralyalı iki çocuk annesi Kayley Burke hiçbir annenin karşılaşmak istemeyeceği bir durumla karşılaştı.

11 aylık oğlu Elijah’ta birden suçiçeği çıktı.

Yaşı fazla olmadığı için suçiçeği aşısı atılmamıştı. Anne ve babası, hastayken çocuklarını dışarıya çıkardıkları için küçük çocuk birden fenalaştı.

Kayley ve diğer çocuğu Kaliah da suçiçeği çıkardı. Kaliah aşı atıldığından onu fazla etkilemedi. News.co.au’dan aktarılanlara göre Kaliah acı çekmesine rağmen su çiçeğini atlatmış.

Kayley, Facebook’ta şunları paylaştı:

“Çocuklarınıza aşı yaptırın. Aşağıdaki fotoğrafları görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Suçiçeği aşısı atılması için henüz çok küçük olan oğlumuz su çiçeğine yakalandı. Tam bir hafta oluyor.”

Endişeli anne Sunshine Coast Daily’ye “Bundan daha kötü bir şeyin başımıza gelebileceğini düşünmüyorum. Oğlum hastalandı ve perişan haldeyim. Aşıların gerekliliğine inanıyorum. Ancak oğlumuz yeterli yaşta olduğu için aşı yaptırmadık. Kaliah ve ben de suçiçeği geçirdik. Neyse ki Kaliah’a aşı atılmıştı. Aşı atılmayan bebeklerinizi, insanların öpmesiyle büyük bir riske atıyorsunuz” dedi.

Suçiçeği aşısı oldukça önemli. Suçiçeği aşısı atılamayacak yaştaki bebekleri ve çocukları da, bu hastalığa yakalanmamaları için korumak ise oldukça zor.

 

(newsner)

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaraların, nedenini, öğrenince, kahroldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı