Haber
01 Ocak 2021 - Cuma 21:10
 
Türkiye'de 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde İngiltere'den Türkiye'ye giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüsün tespit edildiğini ve karantinaya alındıklarını açıkladı. Bakan Koca, "İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur" dedi.
SAĞLIK Haberi
Türkiye'de 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde İngiltere'den Türkiye'ye giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüsün tespit edildiğini ve karantinaya alındıklarını açıkladı. Bakan Koca, "İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur" dedi.

Sağlık Bakanı Koca yaptığı yazılı açıklamayla, İngiltere tarafından duyurulan mutasyonlu virüsün Türkiye'de de görüldüğünü bildirdi. Koca, şu bilgileri verdi:

"İngiltere’den son dönemde yurda giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edilmiştir. Bu kişiler tarama başladığından beri izolasyon altındadır. İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış ve yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır.

Ülke çapında yapılan taramalarda İngiltere'den giriş yapan kişiler dışında mutasyonlu virüsün tespit edilmediğini açıklayan Bakan Koca, "İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'de, 15, kişide, mutasyonlu, virüs, tespit, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı