Haber
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 14:26
 
Trabzonspor 1 yıllık imzalatacak
Bir süredir teknik direktör konusunda arayışlarını sürdüren bordo-mavililer, Salı günü bu konuyu çözüme kavuşturup yeni sezon planlamasını harekete geçirmeyi hedefliyor.
TRABZONSPOR Haberi
Trabzonspor 1 yıllık imzalatacak

Bir süredir teknik direktör konusunda arayışlarını sürdüren bordo-mavililer, Salı günü bu konuyu çözüme kavuşturup yeni sezon planlamasını harekete geçirmeyi hedefliyor. Trabzonspor Genel Koordinatörü Özkan Sümer, konuyla ilgili olarak Doğan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada yarın teknik direktör konusunu netleştirmeyi planladıklarını belirterek, "Bu doğrultuda karar vermek kolay değil. Bugün gelişmelerin sonlanacağını, temasların biraz daha netleşeceğini zannediyorum. Yeni teknik direktörümüz yarın belli olabilir" dedi.

Trabzonspor için doğru karar vermek zorunda olduklarını söyleyen Sümer, "Teknik direktör için isimler konusunda arzu istek olabilir ama Trabzonspor'un yaşadığı büyük problemler, arzularına kapıldığı içindir. Şimdi Trabzonspor doğru, akıllı, kendi kimliğine uygun kararı verecek ve o kararı iyi bir şekilde uygulayacak" ifadelerini kullandı.

Genel Koordinatör Özkan Sümer, yeni teknik direktör ile1 yıllık sözleşme planladıklarını kaydederek, "Yeni teknik direktörümüzün sözleşmesinin 1 yılı geçmemesi yönünde bir eğilimimiz var. Zaten karşılıklı bir memnuniyet varsa devam edersiniz. Uzun vadeli sözleşmelere sadece tazminat ödüyoruz" diye konuştu.

Mevcut kadrolarındaki bazı oyuncular için tekliflerin olduğunu ancak bunların rakama dönüşmediğini ifade eden Sümer, bu konuda ise şunları söyledi: "Kadronun maliyeti düşürülecek. Buradan da bir gelir beklentimiz var ancak bunun bir alıcı bulması gerekiyor. Oyuncularımızı sokağa atacak değiliz. Oyuncu almak isteyen bir bedel tespiti yapıp öyle gelsin. Profesyonel futbolun bir tarafı ticari. Sportif ve ticari yönü uyumlu hale geldiği takdirde bu yararlılık kabul görür ama tek yönlü olmaz. Şu ana kadar oyuncularımız için bazı teklifler oluyor ama rakama dönüşmüyor. Rakama dönüşmeyince de bir cevap ortaya çıkmıyor." Sümer, son olarak yardımcı antrenör olarak göreve başlayan Hüseyin Çimşir ile bir takım çalışmalar gerçekleştirdiklerini, yeni teknik direktörün göreve başlamasıyla da teknik yapılanmanın gerçekleşeceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzonspor, 1, yıllık, imzalatacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı