Haber
03 Nisan 2021 - Cumartesi 21:29
 
Trabzonlu kaymakam sonsuzluğa uğurlandı
Trabzon Çaykara ilçesi Taşkıran Mahallesinden olup Aydın’ın Kuyucak ilçesinde kaymakamlık görevini yaparken dün akşam Didim ilçesi Akbük Mahallesi sahilinde ölü olarak bulunan Kaymakam Yılmaz Kurt bugün memleketi Çaykara ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
TRABZON Haberi
Trabzonlu kaymakam sonsuzluğa uğurlandı

Trabzon Çaykara ilçesi Taşkıran Mahallesinden olup Aydın’ın Kuyucak ilçesinde kaymakamlık görevini yaparken dün akşam Didim ilçesi Akbük Mahallesi sahilinde ölü olarak bulunan Kaymakam Yılmaz Kurt bugün memleketi Çaykara ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren Kaymakamlık görevini yürüten Yılmaz Kurt’a (45), mesai saatinin ardından uzun süre haber alamayan yakınları polise ihbarda bulundu. Kaymakam Kurt’un cep telefonu sinyalini takip eden ekipler, Didim’in Akbük mahallesinde bulunan bir ormanlık alan içerisinde sinyalin sabit olduğunu tespit etti. Araçta inceleme yapan ekipler, Kaymakam Yılmaz Kurt’un kafasından tek el ateşli silahla vurularak hayatını kaybettiğini belirledi.

Evli ve üç çocuk babası olan Kaymakam Kurt’un cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işleminin ardından yakınları tarafından alınarak memleketi Trabzon’un Çaykara ilçesinde getirildi. Kaymakam Kurt için ilçedeki Taşkıran mahallesindeki Merkez Camii’nde 03 Nisan 2021 Cumartesi günü Saat 17.00 de kılınan cenaze namazına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Başkanı Murat Zorluoğlu, Çaykara Kaymakamı Osman Çelikkol,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız, Taka Gazetesi Genel Müdürü Zihni Ağırman,ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, babası Hakkı Kurt, yakınları ve ailesi katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Kaymakam Kurt, aile kabristanlığında defnedildi

Cenaze Namazını Çaykara İlçe Müftüsü Vahit Şenocak tarafından kıldırıldı.  Pandemi olmasına rağmen oldukça kalabalık cemaat oluştu Covid-19 kurallarına uygun olarak namazı ede edilerek sonsuza uğurlandı.

‘TRABZON VALİSİ USTAOĞLU KAYMAKAM KURT’UN CENAZE MERASİMİNDE BİR KONUŞMA YAPTI”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Kaymakam Yılmaz Kurt’un Türk Bayrağına sarılı tabunun başında şunları söyledi. herkesi üzen bir olayla hayata veda ettiğini belirterek, “Bugün burada hepimizi derinden üzen Aydın kaymakamımızı son yolculuğuna uğurlamak için toplandık. Mesleğinde 20 yılını aşan bu kıymetli kardeşimiz ülkemizin farklı yerlerinde bu millete bu vatana görevlerde bulunmuştur. İnşallah Rabbim onun görev yaptığı yerlerde devletin şefkatini, devletin merhametini en ücra köşedeki vatandaşımıza ulaştırırken yapmış olduğu iyiliklerle mükâfatlandırır. Allah mekanını cennet etsin geride kalan sevenlerine, eşine, kardeşine, arkadaşlarına, yavrularına sağlık sıhhat versin sabırlar versin. Kolay değil hepimizi üzdü ama yapacak bir şey yok. ‘Her nefis ölümü tadacaktır ve sonra bize döndürüleceksiniz’ diyor yüce Yaradan. Yılmaz kardeşimiz hepimizi derinden üzen bir olayla hayata veda etti. Ona karşı son görevimizi yapmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzonlu, kaymakam, sonsuzluğa, uğurlandı,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı