Haber
09 Ekim 2020 - Cuma 08:37
 
Trabzon'lu spikere eleştiri
Medya ombudsmanı Faruk Bildirici'nin, CNN Türk'ün eski sunucusu Gözde Atasoy'u hedef alan eleştirisi çok konuşuldu. İsmail Küçükkaya'nın da katıldığı tartışmanın öznesi olan Gözde Atasoy şu sıra en çok merak edilen isimler arasında
GÜNDEM Haberi
Trabzon'lu spikere eleştiri

Spiker Gözde Atasoy, CNN Türk'teki görevinden yaz başında ayrılmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir bebek bezi reklamında oynayan Gözde Atasoy Medya ombudsmanı Faruk Bildirici'nin eleştirilerine takıldı. Bildirici'nin "Gözde Atasoy gazeteciliği kullanıyor, bu etik değil" diyerek eleştirdiği Gözde Atasoy kimdir? Gözde Atasoy nereli ve kaç yaşında?

GÖZDE ATASOY KİMDİR? Gözde Atasoy 15 Nisan 1986'da İstanbul'da doğdu. Türk Televizyoncu ve haber spikeridir. Aslen Trabzon'un Yomra ilçesindedir. Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri'nde tamamlayan Atasoy, San Francisco’da Golden Gate University’den MBA diplomasını aldı. TV KARİYERİ Televizyonculuğa 2009 yılında Beşiktaş TV’de başladı. Haber bültenlerini ve ekonomi programını hazırlayıp sundu, özel röportajlar yaptı. 2011 yılında CNN Türk’e transfer oldu. CNN Türk’teki görevine devam ederken, 2012 yaz döneminde 3 ay Kanal D hafta sonu Ana Haber Bülteni’ni sundu. Ocak 2013’te Mehmet Ali Birand’ın vefatının ardından, CNN Türk’teki görevinden ayrıldı ve Kanal D Haber Merkezi’nde çalışmaya başladı. Hafta sonu Kanal D Ana Haber Bülteni’ni ve Hafta içi Euro D Ana Haber Bültenini sundu. CNN Türk kanalında, 21 Mayıs 2018 tarihinde sunuculuğuna başladığı Günlük isimli haber programını 26 Haziran 2020 tarihine kadar sundu. Gözde Atasoy aynı zamanda uluslararası bir sivil toplum girişimi olan ve zihinsel ve gelişim engelli bireylerle, gönüllüleri arkadaş yapan Best Buddies programının Türkiye Arkadaşlık Elçisidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'lu, spikere, eleştiri,
Yorumlar
Haber Yazılımı