Haber
22 Şubat 2019 - Cuma 11:29
 
Trabzon'lu Genel Müdür Görevden Alındı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz görevden alındı.
TRABZON Haberi
Trabzon'lu Genel Müdür Görevden Alındı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz görevden alındı. Yerine Deniz Ticareti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar görevlendirildi. Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Okay Kılıç, Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü'ne kaydırıldı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz görevden alınırken, yerine Deniz Ticareti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar görevlendirildi.

Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Okay Kılıç ise, Durmuş Ünüvar'dan boşalan Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü'ne kaydırıldı.

Öte yandan Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü'ne Ahmet Selçuk Sert görevlendirildi.

Hızırreis Deniz kimdir?

1963 Trabzon Beşikdüzü doğumlu olan Hızırreis Deniz 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Gemi Makinaları Mühendisi olarak mezun oldu. 

Türkiye Gemi Sanayi Pendik Tersanesi'nde mühendis olarak göreve başlayan Hızırreis Deniz, kontrol Mühendisliği ve danışmanlık yaptıktan sonra, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü'nde görevlerinde bulundu.

Hızırreis Deniz Kıyı Yapıları ve Tersaneler Genel  Müdürlüğü yaptıktan sonra Deniz ve İç Sular Genel Müdürlüğü'nü yürüttü son olarak Kıyı Emniyeti Genel Müdürü görevini yürütmekteydi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'lu, Genel, Müdür, Görevden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı