Haber
21 Kasım 2018 - Çarşamba 13:37
 
Trabzon'da ortak aday Canalioğlu
CHP ile İYİ Parti arasında sürdürülen ittifak görüşmelerinin bölgesel çapta olması düşünülürken iki partinin de CHP Eski Milletvekili Volkan Canalioğlu etrafında fikir birliği oluşturduğu öğrenildi.
SİYASET Haberi
Trabzon'da ortak aday Canalioğlu

CHP ile İYİ Parti arasında sürdürülen ittifak görüşmelerinin bölgesel çapta olması düşünülürken iki partinin de CHP Eski Milletvekili Volkan Canalioğlu etrafında fikir birliği oluşturduğu öğrenildi. Ancak Canalioğlu’nun Büyükşehir için mi yoksa Ortahisar için mi aday olacağı netleşmedi. CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimlere dönük iş birliği için görüşmeler yapılıyor. İYİ Parti adına görüşmeleri yürüten Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “Türkiye’nin tamamına yönelik bir iş birliği arayışı yok, özellikle onu belirtmemde fayda var.” dedi. İki parti arasındaki görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Görüşmelerden karşılıklı bir anlayış birliğinin oluştuğunu söyleyen Aydın, “Ama bunun uygulamaya dönüşüp dönüşmeyeceğine bugünden bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü bir bağlayıcılık yok. İki tane rüştünü ispat etmiş büyük parti var. İlkeler üzerinde bir anlaşma olursa bu olur. Olamıyorsa da zaten her partinin kendi hazırlığı var. Hazırlıklarımızı devam ettireceğiz." diye konuştu.

Bir süredir Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediye Başkanlığı için ismi İYİ Partiden konuşulan Eski CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, iki partinin ittifak adayı olarak Trabzon’da öne çıkıyor. Geçmişte CHP’den Trabzon Belediye Başkanlığı ve Trabzon Milletvekilliği yapan Canalioğlu, İYİ Partiden aday gösterilerek AK Parti adayına karşı muhalefetin adayı olarak öne çıkarılmaya çalışılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, ortak, aday, Canalioğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı