Haber
14 Nisan 2019 - Pazar 10:10
 
Trabzon'da lağım skandalı
Ortahisar ilçesinde kanalizasyon suları fokurdayarak denize karışıyor önlem alan yok..
TRABZON Haberi
Trabzon'da lağım skandalı

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Kalkınma Mahallesi’nde yer alan 100’üncü Yıl Parkı sahilinde drenaj borusu kıyı bölgesinde koptu. Ahmet Suat Özyazıcı Tesisleri altındaki bölgede kopan drenaj hattından kanalizasyon suları fokurdayarak deniz suyuna karışıyor. Yetkililerin aylardır ilgilenmediği bölgede balıkçılık ve halk sağlığı da risk altında bırakıldı.

Biyolojik ve bakteriyolojik arıtmanın yapılmadığı kanalizasyon sularının tehlike yarattığını bildiren Denizcilik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dr. Coşkun Erüz, “Bu atık sular kıyıdaki balıkçılık sahalarında risk yaratır. Su kalitesini ciddi şekilde bozacağı için o bölgede vatandaşların sağlığı için de çok büyük risk oluşturuyor” dedi.

Kıyıdaki lağım sularının halk sağlığını ciddi bir şekilde tehdit ettiğini vurgulayan Erüz, “Acil olarak belediyenin bu hattı halk sağlığı açısından kontrol altına alması gerekiyor. Akıntıya bağlı olarak bu atık su kıyı boyunca bölgeyi etkiler. Yaz dönemine geldiğimiz için bu bölgede koku da oluşacaktır” ifadelerini kullandı.

kaynak:karadeniz 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, lağım, skandalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı