Haber
14 Haziran 2019 - Cuma 13:48
 
Trabzon'da karne sevinci
2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Trabzon'da 140 bin 308 öğrenci karne sevinci yaşadı.
TRABZON Haberi
Trabzon'da karne sevinci

Trabzon'da okullarda karne sevinci yaşandı.2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Trabzon'da 140 bin 308 öğrenci karne sevinci yaşadı.Trabzon Valisi ve Milli eğitim Müdürü Akçaabat Metin Kale İlk/Ortaokulunda düzenlenen törene katıldı.  

 Buradaki konuşmasında Vali Sayın İsmail USTAOĞLU, çocukların eğitimleri için tüm imkânların seferber edildiğini belirterek, il genelinde yapılan çalışmaların yanında en çok gururlandıkları faaliyetlerin eğitimdeki başarılar olduğunu söyledi.

Trabzon'da okul yöneticileri, aileler ile güzel bir ekip ruhu oluştuğunu ifade eden Sayın Vali, Bunun sonucunda da il olarak eğitimde önemli başarılar elde ettik. Sağlıklı nesillerin yetişmesi ve başarının en önemli göstergesi budur.

Notlarının ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Bu tatili iyi değerlendirin ve kendinizi geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler okuyun. Okuduklarınızdan elde ettiğiniz bilgi ve becerileri size fayda sağlayacak şekilde nasıl uygulamaya geçirebileceğinizi düşünün ve günlük yaşantınızda bu bilgi ve becerileri uygulayın, dedi.

Trabzon Ortahisar ilçesinde Ahmet Saka İlkokulunda da öğrenciler karne sevinci yaşadılar.2/E Sınıfında karne tatili öncesi başarılı öğrencilere hediyeleri verilirken öğrenciler yeni eğitim sezonu öncesinde iyi bir tatille moral depolamalarını söyleyen sınıf öğretmeni Metin Öztürk karneleri ile birlikte tüm öğrencilerine de çeşitli hediyeler vermeyi ihmal etmedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, karne, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı