Haber
03 Aralık 2018 - Pazartesi 14:31
 
Trabzon'da 23 FETÖ Gözaltısı
Emniyet Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamada FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 23 şahıs yakalandığını açıkladı
TRABZON Haberi
Trabzon'da 23 FETÖ Gözaltısı

Emniyet Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamada FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 23 şahıs yakalandığını açıkladı.Bu şahıslardan 3'ünün emniyetteki işlemleri ardından serbest bırakıldığı ifade edilirken, 7 şahsın adli makamlara sevki sağlandığı; bu şahıslardan 2’si adli kontrol şartı ile serbest kalırken, 5 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildiği aktarıldı. 9 şahsın ise gözaltı işlemleri devam etmekte olduğu öğrenildi.

FETÖ/PDY terör örgütüne yapılan çalışmalara ek olarak gözaltına alınan 3 şahıstan; 2 şahsın Gümüşhane iline, 1 şahsın Karaman iline dosya kapsamında sevkleri sağlandığı, 1 şahsın ise Erzurum ilinde yürütülen soruşturmasına istinaden gözaltına alınmış, aynı gün ifadesi alınarak emniyetten serbest bırakılmış olduğu bildirildi.

Ayrıca daha önceden gözaltına alınmış ve soruşturması devam eden 3 şahsın çıkarıldıkları adli makamlarca; adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon'da, 23, FETÖ, Gözaltısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı