Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 09:58
 
Toplu seks festivali
Her kültürün diğerlerine garip gelen gelenekleri görenekler var. Ama bazı gelenekler gerçekten de bir acayip. İşte Hindistan'da düzenlenen Ghotul isimli toplu seks festivali de bunlardan biri.
DÜNYA Haberi
Toplu seks festivali

Her kültürün diğerlerine garip gelen gelenekleri görenekler var. Ama bazı gelenekler gerçekten de bir acayip. İşte Hindistan'da düzenlenen Ghotul isimli toplu seks festivali de bunlardan biri. Ghotul, gençlere seks yapmayı öğreten değişik bir festiva.lFestival, merkez Hindistan'ın Chhattisgarh yöresinde The Deer Horn Muria kabilesi tarafından düzenleniyor. Amaç, gençlere uygulamalı seks eğitimi vermek Sabahın erken saatlerinden itibaren hummalı bir hazırlık süreci yürütülen festival boyunca kızlar her gece farklı erkeklerle beraber oluyorlar.Festival sadece seksten ibaret değil elbette. Gençler şarkı söyleyip dans da ediyor. Ama asıl nokta hiç değişmiyor. Hazırlık aşaması ve akşamın ilk saatleri eğlence ile geçiyor. Gece olduğunda ise her bir kız beğendiği bir erkek ile sevişmek üzere bir eve ya da çadıra giriyor. Festival genç kızların ilk cinsel deneyimleri oluyor elbette. İlk geceden sonra da festival boyunca başka erkeklerle birlikte olmaya devam eden kızlar ilk geceden itibaren her ilişki öncesinde bitkisel bir içecek içiyor. Hamilelikten bu şekilde korunmaya çalışıyorlar.

Tabii uygulanan yöntem tam bir doğum kontrolü sağlamıyor. Yani kızların bir kısmı festival döneminde hamile kalıyor.Festival döneminde hamile kalan kızların kimden hamile kaldığı bilinemiyor doğal olarak. Böyle bir durumda da doğan çocuk babasını tanımadan büyüyor. Onun yerine çocuğu tüm köy halkı sahipleniyor. Çocuğunun babasının bilinmemesinin ne çocuk ne de anne açısından bir sorun yaratmadığını söyleyebiliriz. Neticede kabile için gayet normal bir durum. Zaten festival çocukları tüm köy halkı tarafından sahiplenildiği için çocuklar da eksikliğini duymuyor diyebiliriz. Bu gelenek hala her yıl yaşatılıyor. Ama Hindistan'da bir grup Ghotul isimli bu festival geleneğinin artık son bulması gerektiğini savunuyor. Sonuçta kadınlar her gece farklı erkeklerle korunmasız seks yapıyor. Bu da cinsel yolla bulaşan hastalıkların hızla yayılması demek oluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplu, seks, festivali,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı