Haber
05 Nisan 2018 - Perşembe 12:08
 
Tarih daha neler yazacak?
Müslüman olmayanlara kapılarının açılmasını dünyanın önünde ifade eden bazı batı ülkeleri ve Papa bağnazlık segilemektedir.
TRABZON Haberi
Tarih daha neler yazacak?

Müslüman olmayanlara kapılarının açılmasını dünyanın önünde ifade eden bazı batı ülkeleri ve Papa bağnazlık segilemekltedir.
            TÜRKAV’ in yaptığı açıklama da Başkan Kenan KURU:
21. Yüzyıl dünyasında inançları yaşatılmayan Müslümanlar baskı altına alınarak Müslümanlara karşı Neden?  Çifte standart uygulanmaktadır. Yoksul ve sefil hale getirilerek topraklarından vahşice kovulan Müslümanlara dini Hıristiyan veya Müslüman olmayan ülkelerin uygulamaları insanlık dışıdır. Milletin hizmetinde olan Kamu çalışanları adına soruyoruz; Tarih daha neleri yazacaktır. İnsanlık adına insanın insan olma varlığına saygı duymayan uygulamaları yapanları kabul etmeyerek insanlığa davet ediyoruz. TÜRKAV bu anlayışları insanlığın temel değerlerine saygısızlık olarak buradan ifade etmektedir. Uygar dünyanın tesisi için Müslümanların bir ve birlikte içinde olmaları gerekmektedir. Dedi.
            Bakın, Müslümanların birliğini sağlayan Hilafetin Yavuz Sultan Selim’ le Osmanlı Devletine geçmesiyle Müslüman dünyasının birlik ve bütünlüğü sağlanmış, insan haklarına saygının olduğu huzurlu bir dünya ortada olmuştur. Batının bütün bu anlayışlara karşı acımasız çalışmaları hiç bitmemiş ve günümüzde de aynı anlayışlarla devam ettiği görülmektedir.
             Batının emellerini tarihten günümüze çok iyi bilen Türk milleti, Müslüman dünyasına şunları sormaktadır?  Batılıların reform, demokrasi ve insan hakları gibi bahaneleriyle asıl amaçlarının Müslümanları kalkındırmak olmadığı görülmelidir. Ve Ayasofya üzerinde parlamakta olan Hilali indirip yerine tekrar Hıristiyan haçını koymak arzuları hiç bitmemiştir. Türk ve Müslüman dünyasının arasına nifak sokmaya çalışmasının sebebi de bu korkudan ileri gelmektedir. Batının korkulu rüyası İslâm’dır, Türk birliğidir. Batının düşüncelerinin anlaşılmış olması önemli olacaktır. Ve Tarihçi Tonybee, Batı’yı ve onun amacını uygar vasfını değerlendirmesinin görülmesini hatırlatıyoruz. Dedi.
           

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarih, daha, neler, yazacak?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı