Haber
09 Nisan 2018 - Pazartesi 15:53
 
Sütyen takmayınca....
ABD'de bir lise öğrencisi, okula sütyen takmadan gittiği için okul yönetiminin skandal müdahalesiyle karşılaştı. (Deutsche Welle Türkçe)
DÜNYA Haberi
Sütyen takmayınca....

ABD'de bir lise öğrencisi, okula sütyen takmadan gittiği için okul yönetiminin skandal müdahalesiyle karşılaştı.  ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Lizzy Martinez okula gittiğinde başına geleceklerden habersizdi.

Martinez, ilk dersten sonra müdür tarafından odasına çağrıldı. Okul müdürü Violeta Velazquez, genç kıza sütyen takmadığı için göğüs uçlarının belli olduğunu ve arkadaşlarının dikkatini dağıttığını söyledi. Neye uğradığını şaşıran genç kız, müdür tarafından revire gönderildi. Hemşire, Martinez’in göğüslerine bant yapıştırarak sınıfına dönmesini söyledi. Martinez ise kendi tabiriyle bu ‘küçük düşürücü’ olaya dayanamayarak okuldan erken ayrıldı. Kızının başından geçenleri öğrenen anne Martinez okul yönetiminden şikayetçi oldu. Martinez’in yaşadıklarını sosyal medyada duyurmasıyla çok sayıda kişi okul yönetimine ateş püskürdü. Sosyal medyada kısa sürede Lizzy'e destek arttı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sütyen, takmayınca....,
Yorumlar
Haber Yazılımı