Haber
31 Mayıs 2018 - Perşembe 12:02
 
SP bayraklarına yapılan saldırıyla ilgili konuştu
Saadet Partisi Trabzon 1. sıra Milletvekili Adayı Cevat Kurt SP bayraklarına Of’ta yapılan çirkin saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.
SİYASET Haberi
SP bayraklarına yapılan saldırıyla ilgili konuştu

Saadet Partisi Trabzon 1. sıra Milletvekili Adayı Cevat Kurt SP bayraklarına Of’ta yapılan çirkin saldırıyla ilgili açıklamada bulundu. Kurt, “Onlar bizim kardeşlerimiz. Onlar bizim mücadelemizi anladığım kadarıyla bilmiyorlar. Bilseler emin olun o saldırdıkları bayrakların daha fazlasını asarlar diye düşünüyorum.” dedi. 
Saadet Partisi Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Cevat Kurt, Saadet Partisi bayraklarına Of’ta yapılan çirkin saldırıyla ilgili konuştu. Kurt, “Onlar bizim kardeşlerimiz. Onlar bizim mücadelemizi anladığım kadarıyla bilmiyorlar. Bilseler emin olun o saldırdıkları bayrakların daha fazlasını asarlar diye düşünüyorum.” dedi.
Kurt, tüm siyasî partilerin özgürce seçim çalışmalarını sürdürebilmesi gerektiğini belirterek “Of ilçemizde Saadet Partisinin bayraklarına yapılan saldırıyla ilgili keşke olmasaydı diyorum. Biz, bayraklarımızı orada indiren kardeşlerimizin de kendi kurtuluşu için çalışıyoruz. Biz güzellik olsun istiyoruz, kardeşlik olsun istiyoruz. Hiçbir sebep, hiçbir olay bizi bu duruşumuzdan çeviremez. Sadece üzülüyoruz. Netice itibarıyla devlet bir seçim kararı almış, bir seçime gidiyoruz. Seçime giderken her zaman söylüyoruz, ramazan ayı içerisindeyiz, yapılan seçim çalışmaları ramazanın manevi iklimine uygun olsun, kardeşlik hukuku içinde seçime gidelim. Tüm siyasî partilerimiz çok rahat propaganda yapsınlar, tanıtım malzemelerini kullansınlar. Biz kardeşiz, netice itibarıyla birbirimizin düşmanı değiliz ki. Hepimiz bu ülkenin insanlarıyız. Hepimizin partisi hukuk karşısında kurulmuş partiler. Hepsi yasal partiler. Onun için hepimiz sahada özgürce çalışalım. Bunun dışında da milletimizin iradesi tecelli etsin, herkes buna saygı duysun. Kardeşlik, sevgi sloganımızdan geri adım atmayacağız. O bayrakları indiren kardeşlerimizi de seviyoruz. Onlar bizim kardeşlerimiz. Onlar bizim mücadelemizi anladığım kadarıyla bilmiyorlar. Bilseler emin olun o saldırdıkları bayrakların daha fazlasını asarlar diye düşünüyorum. Bayrakları indirmeleri önemli değil. On bayrak indirirlerse yirmi bayrak takarız.” ifadelerini kullandı. SP’ye yönelik saldırıların artmasının partinin yükselişinden kaynaklandığını söyleyen Kurt, “Özellikle Saadet Partisinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun bilinirliğinden sonra üslubuyla bütün toplumu kucaklaması, toplumda kardeşlik estirmesi ve Saadet Partimizin her geçen gün ileriye gitmesinden kaynaklanıyor. Partimizin iktidara yürüyüşünden kaynaklanıyor. Aksi olsa zaten bu tür gelişmeler olmaz. Bu tür olayların Saadet Partisinin yükselişinden kaynaklandığını düşünüyorum. 31 Mayısta Of’ta daha önceden planlanmış bu konuyla ilgisi olmayan bir yürüyüşümüz var. Bütün ilçelerde kardeşlik ve sevgi yürüyüşü yapacağız. Saadet Partisinin misyonunu yerine getireceğiz.” şeklinde konuştu.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SP, bayraklarına, yapılan, saldırıyla, ilgili, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı