Haber
22 Ekim 2020 - Perşembe 15:23
 
Sosa:Para için gelmedim
Trabzonspor ile yola devam etmeyen ve bu sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olan Jose Sosa, sarı-lacivertlilerdeki hedefleri hakkında konuştu. Sosa, Fenerbahçe’ye para için transfer olduğu yorumlarına da tepki gösterdi. Erol Bulut ile nasıl bir iletişimleri var? Sosa, bu sezonki gol ve asist hedefi olup olmadığına da yanıt verdi. İşte tüm detaylar…
TRABZONSPOR Haberi
Sosa:Para için gelmedim

Trabzonspor ile yola devam etmeyen ve bu sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olan Jose Sosa, sarı-lacivertlilerdeki hedefleri hakkında konuştu. Sosa, Fenerbahçe’ye para için transfer olduğu yorumlarına da tepki gösterdi. Erol Bulut ile nasıl bir iletişimleri var? Sosa, bu sezonki gol ve asist hedefi olup olmadığına da yanıt verdi. İşte tüm detaylar…

Sözcü’ye bir röportaj veren Jose Sosa kendisine duyulan güvene karşılık vermek istediğini ve transferin gerçekleşme sürecini anlattı. Sosa, “Başkan ve sportif direktörün bana olan güvenini gördüğümde gelmeyi istedim. Fenerbahçe gibi büyük ve saygıdeğer bir kulüpten bu değeri görmek, tercihimde önemli rol oynadı. Ben de performansımla bu güvene karşılık vermek ve Fenerbahçe'nin başarısı için en iyi performansımı sergilemek istiyorum. Futbolculuk kariyerim boyunca her zaman hedeflerim ve hayallerim oldu. Fenerbahçe ile 2 yıllık sözleşmem var ve bu süre içinde en yüksek hedeflere ulaşabilmek istiyorum” dedi.

Roma’dan Fenerbahçe’ye gelen vatandaşı Diego Perotti ile transfer öncesi görüştüğünü belirten Sosa, “Perotti ile kulüp ve şehir hakkında konuştuk. İnsanların bana ve aileme yaklaşımlarının ne kadar iyi olduğunu anlattım. Takımda bir Arjantinlinin daha olması benim açımdan güzel oldu” diye konuştu.

Sosa, Fenerbahçe’de oynamanın kendisi için ekstra bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Sosa, “Benim için bu ekibin içinde olmak başlı başına bir motivasyon kaynağı. Fenerbahçe gibi bir takımda oynuyorsanız ekstra bir sorumluluğunuz oluyor. Bu sorumlulukların bilincinde olmak benim için sahadaki en büyük motivasyon kaynağı. Tecrübe de bu sorumlulukların ele alınması için gerekli bir şey. Fenerbahçe'de bu olanakları bana sağladıkları için ve yüksek seviyede oynama şansı verildiği için çok mutluyum. Bu olanağı kullanmak benim için başlıca motivasyon…” görüşünü savundu.

Jose Sosa, Fenerbahçe’ye para için geldiği yorumlarına da tepkili. Arjantinli oyuncu, “Fenerbahçe daha yüksek ücret verdi yönündeki söylemler ise tamamen yalan. Ben Fenerbahçe'ye para için gelmedim. Beni tanıyan insanlar benim para için böyle bir şey yapmayacağımı biliyorlar. Bu benim kişisel kararım. Fenerbahçe'ye gelmeyi ben çok istedim. Fenerbahçe benim için kariyerimde yeni bir sayfaydı, bir şanstı. Bu şansı değerlendirmek istedim. Çok şükür bu yaşımda Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpteyim. Bunu da büyük ölçüde profesyonel yaşantıma borçluyum” diyor.

 

Tecrübeli orta saha oyuncusu teknik patron Erol Bulut ile iyi bir diyalogları olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı: “Çok detaylı, çok bilgili hocalarla çalıştım ve Erol Hoca da bunlardan birisi. Biz oyun içindeyken hocalar gibi oyunu dışarıdan göremiyoruz. Bazı hocalar vardır gördüğü hataları 45 dakika bekler, soyunma odasında söyler. Ama daha zekice olanı Erol hocamızın da yaptığı gibi saha içinde anında müdahale etmesidir. Ben mutluyum; bu konuda en ufak bir yanlış olduğunda takımın en tecrübelileri olarak Luiz (Gustavo) ya da ben, Erol Hoca'nın yanına gidiyoruz. Bizimle paylaşıyor, biz de anında saha içinde müdahale ediyoruz.”

Sosa, futboldaki değişimden bir örnek verdi ve 10 numara oynayan futbolcuların artık özgür olmadığını vurguladı. Sosa, “Futbol fiziğe dayalı, dinamik, daha stratejik bir oyuna haline dönüştü. Her oyuncunun top rakipte olduğu an savunma yapması, daha fazla koşması gerekiyor. Artık 10 numaraların geniş özgürlük alanı kalmadı. Rakiplerin yaptığı hataları iyi analiz edip nasıl değerlendiririm diye düşünüyorum” dedi.

Daha önce Beşiktaş ve Trabzonspor formaları da giyen ve gittiği her takıma pozitif katkı yapan Sosa, Fenerbahçe’deki gol-asist hedefinin sorulması üzerine, ”Kariyerimin hiçbir zamanında kendime gol ve asist hedefi koymadım. Önemli olan takım olarak başarılı olmak. Takım arkadaşlarım gol attığında ya da asist yaptığında ben de mutlu oluyorum” yanıtını verdi.

18 transfer yapan Fenerbahçe’nin iyi oyuncuları kadrosuna kattığını düşünen Sosa, “Transfer sürecinde takımın başarılı olması için Fenerbahçe, mevkilerinin en iyi isimlerini kadroya kattı. Bir adaptasyon, bir alışma süreci yaşıyoruz ama birlikte antrenman yaptıkça her geçen gün daha iyi olacağız. Oyuncuların, hocanın ne istediğini anlaması da önemli” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu, yan pasın işe yaramadığını da söylüyor. Sosa, “Pas hatası yapmak, dünyanın sonu değil. Yüksek isabetli pas yüzdesiyle oynayan bir oyuncu paslarını sürekli kaleciye ya da yana veriyorsa, bu işe yaramaz. Maç içerisinde top kaybedip, daha sonra birkaç gol pası vermeyi tercih ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosa:Para, için, gelmedim,
Yorumlar
Haber Yazılımı