Haber
29 Mayıs 2020 - Cuma 09:42
 
Sörloth'ta FIFA 17 Madde
Trabzonspor, Crystal Palace’la vardığı anlaşma karşılığında 31 Mayıs 2021 tarihine kadar 6 milyon euro vermesi durumunda Alexander Sörloth’un bonservisini alabilecek.
TRABZONSPOR Haberi
Sörloth'ta FIFA 17 Madde

Ancak son bir kaç gündür sosyal medyada ve bazı gazetelerde çıkan haberlerde  yıldız golcünün sözleşmesinde 15 Milyon Euro'luk bir çıkış maddesi olduğundan bahisle Sörloth'un Trabzonspor'un beklediğinden az bir kazançla elinden çıkma ihtimali belirtildi.

 Ancak bilgisine başvurduğumuz hukukçunun ifadesine göre; FIFA Düzenlemeleri’nin (FIFA Regulations), Oyuncuların Statüleri ve Transferine (FIFA Regulations on the Status and Transfer of Players (ROTSATP) ilişkin 17’nci maddesine maddesine göre bir sözleşmede birden fazla “serbest/kalma” bedeli yer almasına izin verilmiyor.

FIFA’nın ilgili maddesinde bu durum; “oyuncular ve kulüpler arasındaki istihdam ilişkilerinde 'sözleşmeye bağlı istikrar' ilkesinin koruması zorunludur” deniliyor. FIFA’nın Oyuncuların Statüleri ve Transferine ilişkin maddesi kapsamında incelendiğinde Sörloth ve avukatının da imzaladığı sözleşme ile Trabzonspor, Crystal Palace ile 6 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi üzerinden anlaştı. Bahsedilen 15 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi ancak Sörloth’un kiralık oyuncu statüsünden çıkıp, Trabzonspor’un oyuncusu olması durumunda yeniden yapılacak sözleşmeye konulabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sörloth'ta, FIFA, 17, Madde,
Yorumlar
Haber Yazılımı