Haber
23 Nisan 2019 - Salı 21:12
 
Sabit Sabır hayatını kaybetti
Trabzonlu işadamı, fındık sektörünün duayen isimlerinden, Sabırlar Fındık ihracat Ltd.Şti.nin sahiplerinden Sabit Sabır hayatını kaybetti.
TRABZON Haberi
Sabit Sabır hayatını kaybetti

Trabzonlu işadamı, fındık sektörünün duayen isimlerinden, Sabırlar Fındık ihracat Ltd.Şti.nin sahiplerinden Sabit Sabır hayatını kaybetti.  Sabit Sabır'ın cenazesi yarın (Çarşamba) ikindi namazını müteakip İskenderpaşa Camii'nden kaldırılacaktır.

 

Bir süredir tedavi gören ve bu akşam saatlerinde hayatını kaybeden  Sabit Sabır Trabzonspor'un kurucu üyelerindendi. 1932 yılında Trabzon'da doğan Sabit Sabır, ilk ve ortaokulu Trabzon'da, Lise'yi İstanbul Robert Koleji'nde tamamlandı. 1958-1961 yılları arasında ABD Pennsylvania Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nde Milletlerarası Ticaret konusunda master yaptı. 1964 yılında kurduğu Sabırlar Fındık İhracat şirketiyle fındık ticaretine başladı.

2 Ağustos 1967 tarihinde kurulan Trabzonspor'un  kurucu üyelerinden biri olan Sabır, iş hayatında etkin görevler aldı. Sabır, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı yaptı. Sabır, Trabzonspor'da yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra disiplin kurulu üyeliği de yaptı. 

Ahmet Ağaoğlu: Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan insanlardan birini daha maalesef sonsuzluğa uğurladık

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un çok önemli bir değerini kaybettiğini vurgulayarak, “Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan insanlardan birini daha maalesef sonsuzluğa uğurladık. Çok üzgünüm. Sabit ağabey hem iyi bir iş insanı hem de her anını Trabzonspor ile yaşayan bir karakterdi. Bugün bizler burada isek onların sayesindedir. Bıraktıkları bu büyük mirasa sahip çıkmak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Allah rahmet eylesin. Camiamızın ve ailesinin başı sağolsun” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sabit, Sabır, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı