Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 09:36
 
Rengarenk Star Ali vefat etti!
Almanya'da rengarenk kıyafetleriyle yıllarca ilgi çeken Star Ali, 91 yaşında son nefesini verdi.
TRABZON Haberi
Rengarenk Star Ali vefat etti!

Almanya'da rengarenk kıyafetleriyle yıllarca ilgi çeken Star Ali, 91 yaşında son nefesini verdi. Berlin'de uzun yıllar doktorluk yaptıktan sonra terziliğe başlayan Ali Amca, kafede garsonluk yapan Avustralyalı Zoe'nun ilgisini çekti. Zoe Spawton Star Ali'yi her gün fotoğraflarını çekmeye ikna etti. 3 yıl boyunca her gün çektiği fotoğrafları 'What Ali Wore' (Ali Ne Giydi) isimli bloğunda yayınlamaya başladı. Almanya'da yılın bloğu seçilerek Zoe Spawton ve Ali Amca birlikte ödül aldı. Rengarenk kıyafetleriyle tanınan Ali Akdeniz, geçen hafta Çarşamba günü memleketinde vefat etti. Almanya'da rengarenk kıyafetleriyle yıllarca ilgi çeken Star Ali, 91 yaşında son nefesini verdi. Berlin'de uzun yıllar doktorluk yaptıktan sonra terziliğe başlayan Ali Amca, kafede garsonluk yapan Avustralyalı Zoe'nun ilgisini çekti.

 

Zoe Spawton Star Ali'yi her gün fotoğraflarını çekmeye ikna etti. 3 yıl boyunca her gün çektiği fotoğrafları 'What Ali Wore' (Ali Ne Giydi) isimli bloğunda yayınlamaya başladı. Kırmızı, mavi, yeşil, beyaz, sarı gibi hemen her renkteki takım elbisesi, askeri kamuflajı, spor kıyafetleri, şapka, çanta ve takılarıyla farklı bir tarza sahip olan Ali Amca'nın her gün fotoğrafını çekti.

Her sabah kafenin önünde resimlerini çektiği, Star Ali'nin fotoğrafları 'What Ali Wore' (Ali Bugün Ne Giydi) isimli bloğunda yayınlamaya başlayınca 'Star Ali' bir anda ünlü oldu. Almanya'da yılın bloğu seçilerek Zoe Spawton ve Ali Amca birlikte ödül aldı. Star Ali bir süre sonra Zoe ve sevdikleriyle vedalaşarak 2016'da Türkiye'ye döndü.

2018'de bir mayıs günü Zoe'nun telefonu çaldı. Arayan eski dostuydu. Berlin'e gelmişti ve onu çay içmeye davet ediyordu. Star Ali, buluşmaya her zaman olduğu gibi kendi tarzıyla gelmeyi ihmal etmemişti.

Rengarenk kıyafetleriyle tanınan Ali Akdeniz, geçen ahfta Çarşamba günü memleketinde vefat etti. Kendisiyle görüşmeyi uzun süredir kesmeyen Zoe'ya acı haberi, Ali Amca'nın torunu verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rengarenk, Star, Ali, vefat, etti!,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı