Haber
20 Eylül 2018 - Perşembe 15:39
 
Polis memuru emniyeti karıştırdı
Trabzon'dan Gaziantep'e tayin edilen polis memuru Tugay Ş. emniyette korku dolu dakikalar yaşanmasına neden oldu. Haksızlığa uğradığını savunan Tugay Ş. beylik tabancasını kafasına dayadı. İkna edilen Tugay Ş. 'silahlı tehdit' suçundan tutuklandı
TRABZON Haberi
Polis memuru emniyeti karıştırdı

Enis Yıldırım'ın haberine göre Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Tugay Ş., 30 Mayıs'ta trafikte tartıştığı bir kişiye silah çektiği iddiasıyla gözaltına alındı. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Tugay Ş. adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Polis memuru, olayın ardından kendisini tutuklamaya sevk eden savcı ile tartıştı. Tugay Ş. savcının "O bıyıkları uzatmakla ülkücü ve milliyetçi olunmaz" şeklinde sözler sarf ettiğini ileri sürerek, sosyal medya hesabından paylaştı. Yaşananların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, Tugay Ş.'nin Gaziantep'e tayin edilmesine karar verdi. 

BEYLİK SİLAHI KAFASINA DAYADI
Dün sabah emniyete gittiğinde Gaziantep'e tayin edildiğini öğrenen Tugay Ş. çılgına döndü. Asayiş Şube'den çıkarak soluğu müdürlük katında alan polis memuru, kendisine haksızlık yapıldığını ileri sürerek, emniyet müdürü ile görüşmek istediğini söyledi. Müdürü makamda bulmayan Tugay Ş., bu kez beylik silahını kafasına dayadı. Kendisine sahip çıkılmadığı belirten Tugay Ş., sürgünü hazmedemediğini ve ölmek istediğini söyledi. Bu sırada odalarından çıkan şube müdürleri ve emniyet müdür yardımcıları Tugay Ş.'yi ikna etmeye çalıştı. Bir süre sonra Tugay Ş. silahını emniyet müdür yardımcısına teslim etti. Gözaltına alınan polis memuru çıkarıldığı mahkemede "silahlı tehdit"ten tutuklandı. 

Emniyet genel müdürlüğünün soruşturma için müfettiş görevlendireceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polis, memuru, emniyeti, karıştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı