Haber
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:47
 
Pereira Trabzonspor ikinci ailem
Pereira ve Yusuf Yazıcı basının karşısına çıktı.
TRABZONSPOR Haberi
Pereira Trabzonspor ikinci ailem

Trabzonspor’u ailesi gibi gördüğünü belirten Joao Pereira, ‘’Sevdiğim işi yapıyorum ve bu işten de zevk almaya çalışıyorum. Mutlu bir Pereira gördüğünüzü söylediniz ve buna ben de katılıyorum. Çünkü ikinci ailemle beraberim. Sahaya çıktığımda da ikinci ailemi olabilecek en iyi şekilde savunmaya çalışıyorum. Saha içinde kazanmaya çalışıyorum, kaybetmekten de nefret ediyorum. Kazanmak için ve ikinci ailem için her şeyi yaptığımdan dolayı da beni böyle hırslı görüyorsunuz’’ dedi.

‘’BU ŞANS HAYATINIZDA BİR KEZ GELİR!’’

Genç oyuncuların takıma katılmasıyla ilgili olarak da düşüncelerini ifade eden Pereira, ‘’Her zaman devre arası kampları genç oyuncular için bir fırsat olmuştur. Yusuf, Abdulkadir, Murat Cem, Uğurcan, Hüseyin gibi diğer oyuncuların önünde de bir fırsat var. Bazı maçlarda oynadılar ve geleceklerinin çok iyi yerde olacağından eminiz. Burada oynayacakları takım arkadaşları onlar için çok iyi bir örnek ve bunu kullanmalılar. Aynı yoldan geçecekler, çok çalışmalılar. Çok iyi yere geleceklerinden eminim. Umarım şans da yanlarında olur ve çok iyi yerlerde olurlar. Onların iyi oynadıkları maçları ve yaptıkları doğru işleri gördükleri için buraya gelmişlerdir. Ancak onları geleceğe taşıyacak olan şey bugün yapacakları sıkı çalışmalar. Unutmamaları gereken bir şey; bu gibi fırsatlar genç oyunculara çok nadir şekilde gelir. Muhtemelen de bir defa gelir. Bu fırsatın ne kadar önemli olduğunu, değerlendirirken de en iyi çalışmalarla beslemeleri gerektiğini unutmamaları gerekir. Bu arkadaşlar için en önemli örnek karşılarında duruyor. Yaşları da yakın, sorarak ve görerek öğrenecekleri bir örnek var karşılarında. Onları da görürlerse kendi gelecekleri adına çok büyük bir yatırım yapmış olurlar‘’ dedi.

Pereira, ‘’Trabzon’a geldiğimde insanlar sürekli yanımda olmaya ve bana yardım etmeye çalışıyorlardı. O yüzden bu takıma alışmam çok zaman almadı. Trabzon şehri futbolla yaşayan bir şehir. Geçen yıl basketbol maçlarına gitmiştim, orada da çok ateşli bir taraftar kitlesi görmüştüm. Her maçı kendi içinde değerlendirip kazanarak tüm taraftarları mutlu etmek istiyorum. Umarım böyle de olacaktır. Kadromuzu şampiyonluk için yeterli görüyorum. Diğer takımlarla karşılaştığımızda bizim takımımızda çok tecrübeli, genç ama çok yetenekli oyunculardan oluşan bir kadrodan oluştuğumuzu görüyorum. Ama tabi ki bizim için ya da başka bir takım için kolay olmayacak bu durum. Bildiğiniz gibi 29 puandayız ve aynı puanda olduğumuz takımlar var. O yüzden yapacağımız küçük hatalarla yerimizi kaybedebiliriz. Bunun bilincindeyiz ve her şeyden önce adım adım gitmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Mutlu ve başarılarla dolu bir son istiyoruz, ama bunun için adım adım gitmeliyiz. Şehrimize baktığımız zaman geçmişte kazandığı maçlar, kupalarla birlikte herkesi şaşırtmış bir şehir ve futbol kulübü. O yüzden insanların bizden böyle beklentileri olması normal. Ama bu bizim için de diğer takımlar için de kolay olmayacak. Çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürüyoruz. Tabi ki şampiyon olmak istiyoruz, en iyi başarıları kazanmak istiyoruz. Benim anlayışıma göre başarı bir günde kazanılmaz, bu bir süreçtir. Bu süreçte ne kadar çalışırsanız ve şans ne kadar yanınızda olursa başarılı olma ihtimaliniz o kadar artar’’ şeklinde konuştu.

‘’ÖNEMLİ OLAN NİYET VE YARDIMLAŞMA’’

Kaptan olmanın kendisinde bir değişim yaratmadığını belirten Pereira, ‘’Trabzonspor gibi bir kulüpte kaptanlık yapıyor olmanın ne kadar büyük sorumluluk gerektirdiğini tüm kaptanlar olarak biliyoruz. Ben de bu sorumluluğun sahibi olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Kaptanlık pazu bandını takmak ya da takmamak bende bir şey değiştirmedi; zaten her zaman olduğum gibiyim. Önemli olan şeyin bant takmak değil; niyet ve birbirimize ettiğimiz yardımlar olduğunu düşünüyorum. Sosa’nın dediğine gelince; evet köpeğim biraz büyük. Gezdirmeye çalışıyorum ama fazla da dışarıya çıkan biri değilimdir. Genelde evde vakit geçiren, köpeğiyle oynayan biriyimdir’’ dedi.

‘’İYİ PERFORMANS GÖSTERİRSENİZ SEVİLİRSİNİZ’’

Portekizli oyuncuların sevilmesinin performansına bağlı olduğunu belirten Pereira, ‘’Hem İngiltere’de hem İspanya’da birçok oyuncumuz bizim küçük ülkemizin dışında büyük ülkelerde ve büyük kulüplerde başarılar elde ediyorlar. Açıkçası bu sevginin performansla ilgili olduğunu düşünüyorum. Hepimiz iyi performanslar gösterebildik. Quaresma’nın ne kadar iyi performans gösterdiğini ve taraftarların onu ne kadar sevdiğini gördük. Veya Pepe, şu an da gitmiş olsa da gittiğinde bile ne kadar çok sevildiğini gördük. İnsanlar sizi sevebilir ama bizim işimiz futbol oynamak ve en iyi performansı göstermek. İyi performans sergilediğiniz sürece insanların sizi seveceğini düşünüyorum’’ dedi.

‘’KAVGACI VEYA SÜREKLİ KAVGA EDEN BİRİ DEĞİLİM’’

Saha içindeki kavgacı görüntüsünün aksine saha dışında başka bir insan olduğunu belirten Pereira, ‘’Kendimi şöyle tanımlayabilirim… Eğlenmeyi seven ve yaptığı işte takım arkadaşlarını, fizyoterapistleri, malzemecileri kızdırmaya çalışan ve bundan da zevk alan biriyimdir. Ama tabi ki sahaya çıktığımız zaman oynadığımız bütün maçlarda kazanmak için her şeyi yaptığım için biraz sinirli, biraz kavgacı birini gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Ama ben böyle biri değilim aslında. Saha dışında mutlu olmak için her şeyi deneyen biriyimdir. Dünyada bu kadar savaş, bu kadar sorun, bu kadar açlık varken insanların mutlu olduğu her anı en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hayat bir gün bitecek ve hepimiz mutlu olduğumuz anları hatırlayacağız. Sosyal medya sayesinden insanlar saha içinde göstermediğiniz hayatınızın başka bir yönü olduğunu da anlayabiliyorlar. Sosyal medyayı ben de kullanıyorum, ben de izliyorum. Sosyal medya sayesinde aslında bu kadar kavgacı olmadığımızı, mutlu olmaya ve eğlenmeye çalışan insanlar olduğumuzu görüyorlar. Belki de o sayede farklı bir ‘’ben’’ tanıyabiliyorlar. Saha içinde kavgacı veya kavga eden biri olarak gözükebilirim ama böyle biri değilim, saha dışında çok farklı bir hayatım var’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pereira, Trabzonspor, ikinci, ailem,
Yorumlar
Haber Yazılımı