Haber
21 Ekim 2020 - Çarşamba 18:06
 
Of AKP'de başkan belli oldu
AK Parti’nin Of İlçe Başkanlığına Genel Merkez tarafından Genel Merkezin Başkan Adayı Ahmet Çapoğlu atandı.
SİYASET Haberi
Of AKP'de başkan belli oldu

AK Parti’nin Of İlçe Başkanlığına Genel Merkez tarafından Genel Merkezin Başkan Adayı Ahmet Çapoğlu atandı.

 

17 Ekim Cumartesi günü yapılması planlanan AK Parti Of İlçe Başkanlığı’nın 7.Olağan Kongresi AK Parti Genel Merkezi tarafından ileri bir tarihe ertelenmişti.Kongrenin ertelenmesinin ardından mevcut ilçe başkanı ile yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri istifalarını genel merkeze sunmuşlardı.

 

İstifaların genel merkeze ulaşmasının ardından parti tüzüğü gereği Of İlçe Başkanı olarak Ahmet Çapoğlu atandı. Çapoğlu’nun yönetim kurulu asil ve yedek üyelerini belirleyerek genel merkeze sunması bekleniyor.

 

Yönetim kurullarının oluşması ve delegenin belirlenmesinin ardından parti tüzüğü gereği 6 ay içerisinde kongrenin yapılması gerekiyor.

 

Ahmet Çapoğlu Kimdir?

1962 yılına Of’ta doğan Çapoğlu, 1981 yılında beyaz eşya sektöründe ticari faaliyetine başladı. 2002 yılında Ak Parti Of İlçe Kurucu Üyesi olarak görev aldı. 2004-2009 ve 2009-2014 yılları arasında 2 dönem il genel meclis üyeliğine seçilerek Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi ve İl Encümen Üyesi olarak görev yaptı. 2008 yılında madencilik sektöründe faaliyet başlayan Çapoğlu, Of TSO Kurucu Üyeliği ve Ofspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çapoğlu, Of Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkan Yardımcılığı ve Of Sanayi Sitesi Camii Derneği Başkanlığı görevini yürüttü. 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 9 Nisan 2019 tarihinde Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Çapoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Of, AKP'de, başkan, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı