Haber
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 13:31
 
O doktor tutuklu kalacak!
Trabzon’da hastasından rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan KBB Uzmanı Doç. Dr. E.V. hakkında tutuklamaya yapılan itiraz reddedildi.
TRABZON Haberi
O doktor tutuklu kalacak!

Trabzon’da hastasından rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan KBB Uzmanı Doç. Dr. E.V. hakkında tutuklamaya yapılan itiraz reddedildi. Soruşturması süren doktorun hakkında rüşvet almak iddiasıyla dava açılacağı ve meslekten men edilmesinin isteneceği ileri sürüldü. Bu arada sosyal medya üzerinden doktora sahip çıkmak adına rüşveti meşru göstermeye çalışan özellikle bir grup doktorun takibe alındığı ve haklarında soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

 

 

TRABZON’DA hastasından rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan doktorun avukatı tutuklama kararına itirazda bulundu. Avukatın yaptığı itiraz nöbetçi hakim tarafından reddedildi.

SES KAYITLARI DELİL KABUL EDİLDİ

Trabzon’da 27 Haziran 2018’de hastası Turgut Yetim’in oğlu Volkan Yetim’den 2 bin TL rüşvet aldığı iddia edilen Kanunu Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Uzmanı Doç. Dr. E.V. çıkarıldığı adliyede tutuklanmıştı. Hasta yakınından aldığı ve seri numarası alınmış paraları polise teslim ettiği ortaya çıkan E.V. adlı doktorun hakkında rüşvet almak iddiasıyla dava açılacağı ve meslekten men edilmesinin talep edileceği ileri sürüldü. Ses kayıtlarının delil olduğu soruşturmada,  hasta yakının verdiği paraları aldığı belirlenen doktorun paraları masanın altına koyduğu tespit edildi.

DOKTORLAR MERCEK ALTINA ALINDI

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen rüşvet olayının ardından başlatılan soruşturma sürürken, yetkililer vatandaşların kendilerinden para isteyen hekimleri şikayet etmesi istedi. Bu arada sosyal medya üzerinden doktora sahip çıkmak adına rüşveti meşru göstermeye çalışan özellikle bir grup doktorun olayı komplo olarak nitelendirip,  görevli polisleri hedef haline getirdiğinin belirlendiği için haklarında adli ve idari soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

günebakış

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, doktor, tutuklu, kalacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı