Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 10:06
 
Newton görüşme masasında
Karadeniz ekibinde üst üste alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Eddie Newton üzerindeki baskı artıyor.
TRABZONSPOR Haberi
Newton görüşme masasında

Karadeniz ekibinde üst üste alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Eddie Newton üzerindeki baskı artıyor. Geride kalan 5 haftada sadece 1 galibiyet alan bordo-mavililer 2 defa yenildi, 2 karşılaşmadan da beraberlikle ayrıldı. Trabzonspor'da yönetim özellikle Başakşehir karşısındaki silik futbol ve geç oyuncu değişiklikleri sebebiyle dizginleri eline almaya karar verdi. Kötü futbol ve başarısız sonuçlar ile ilgili Newton'dan rapor hazırlanması istendi.

Eddie Newton, Başakşehir yenilgisi sonrası 4 anahtar oyuncusunun olmadığını belirterek "Bu şartlarda Real Madrid, Liverpool bile olsanız etkilenirsiniz" demişti. Anthony Nwakaeme, Flavio, Ekuban ve Abdulkadir Parmak'ı kast eden İngiliz hocanın bu mazereti yönetimde fazla ilgi görmedi. Eddie Newton'un ana sorunu belirlemesi istendi. Yönetim, Newton'dan gelecek rapor sonrası bir araya gelecek, bir an önce sorunları savuşturmak için çaba sarf edecek..

Herkes birbirine bunu soruyor. 5 haftada 4 defa maç kadrosuna giren Stiven Plaza hiç 11'de başlamadı. Sadece Y.Malatya maçının 87. dakikasında oyuna dahil oldu. Taraftarlar "Bu Plaza ne zaman oynayacak? Oynamayacak kadar kötüyse de biz niye aldık" diye soruyor.

Başakşehir'e kaybeden Trabzonspor'da Fenerbahçe maçı hazırlıklarına ara verilmeden başlandı. Birinci gruptaki oyuncular toparlanma, ikinci gruptakiler telafi antrenmanı gerçekleştirdi. Kötü sonuçlar sonrası bordo-mavili oyuncuların yüzlerinin asık olması dikkatlerden kaçmadı.

Trabzonspor'da kötü gidişat sürerken teknik direktör Eddie Newton üzerindeki eleştirilerin dozu da artıyor. Kadroda ciddi değişim olduğu için başta İngiliz hocaya vakit tanınması gerektiğini belirtenler çoğunluktaydı. Ancak haftalar geçmesine rağmen ne Karadeniz Fırtınası'nın ilk 11 oyuncuları belli ne de sistemi. Bordo-mavili futbolcuların 4-3-3, 3-5-2, 4-1-4-1, 4-4-2 sistemleri arasında başı dönerken oyun şablonunun oturmaması da eleştiriliyor. Kadro ve oyun olarak istikrarı bulamayan Newton'ın bu şekilde devam etmesi halinde Trabzonspor macerasının fazla uzun sürmeyeceği konuşuluyor.

Bordo-mavililer, kulübün meşhur sloganı olan 'Dik oyna' felsefesini sahada görmek istiyor ancak Eddie Newton yönetiminde Trabzonspor hep yana gidiyor. Karadeniz temsilcisi, tel tel döküldüğü Başakşehir mücadelesinde yine 'Dik oyna' felsefesini unuttu. Yenik götürdüğü karşılaşmanın ikinci yarısında ilk şutunu 87. dakikada attı. .

Kaynak: Editör:
Etiketler: Newton, görüşme, masasında,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı