Haber
07 Aralık 2018 - Cuma 10:51
 
Minik Elif artık duyabilecek
Trabzon’un Ortahisar İlçesi Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan üç çocuk sahibi Ahmet (32) ve Nurcan Satılmış çiftinin işitme kaybı olan küçük çocukları Elif, artık duyabilecek.
TRABZON Haberi
Minik Elif artık duyabilecek

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan üç çocuk sahibi Ahmet (32) ve Nurcan Satılmış çiftinin işitme kaybı olan küçük çocukları Elif, artık duyabilecek. Ekonomik dalgalanmadan ötürü yaklaşık 5 aydan beri bir türlü biyonik kulak ameliyatı olamayan minik Elif, Sağlık Bakanlığı’nın devreye girmesiyle mutlu sona ulaştı. Elif, cihazın temin edilmesinin ardından Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat oldu.

RTEÜ Öğretim Görevlisi Yardımcı Doç. Dr. Emine Demir’in gerçekleştirdiği başarılı ameliyatı ile Elif Satılmış, hayata adeta yeniden başlayacak. Elif’in annesi Nurcan Satılmış, “Kızım çift taraflı koklear implant oldu. Çalmadığımız kapı, aramadığımız yetkili kalmamıştı. Doktor Emine Demir Hanım bize çok destek oldu. Onun verdiği mücadelesiyle bakanlık çift taraflı koklear implant ameliyatını onayladı. Kızım 4 hafta sonra dış cihazları takınca inşallah duyabilecek” dedi.

karadenizde son nokta

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Elif, artık, duyabilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı