Haber
20 Eylül 2019 - Cuma 15:38
 
Mikel Kendine Geldi !
Trabzonspor'un Nijeryalı yıldız futbolcusu John Obi Mikel kendine gelmeye başladı.Gençlerbirliği ve Getafe maçlarında Trabzonspor adına sahanın en iyisi konumundaydı.
TRABZONSPOR Haberi
Mikel Kendine Geldi !

Çıktığı ilk maçlarda kondisyon eksikliği göze çarpan yıldız futbolcu 90 dakika görev aldığı son 2 maçta kalitesini göstermeye başladı.Gençlerbirliği ve Getafe maçlarında topla en çok buluşan 2.futbolcu olurken defansif müdaheleleri ile başarılı bir performans sergiledi. Ancak bazı taraftarlar dizilimde gözüken ancak sahada olmayan 8 ve 10 numara oyuncularının yapması gerekenleri de Mikel'den beklediği için ilginç yorumlar ortaya çıkıyor. Defansın önünde top dağıtma görevini üstlenen Mikel, topla en çok buluşan futbolculardan biri olmasına rağmen nerdeyse pas hatasız oynuyor. Yaşına rağmen bazı genç futbolcuların göstermediği performansı göstermesi de sevindirici.

 

Öte yandan sosyal medyada Cafer Tosun - Mikel kıyası yapılması da talihsizlik olmuş bizde altyapı oyuncularımızı destekliyoruz ancak üzülerek söyleyelim 19 yaşındaki Cafer Tosun'un 32 yaşındaki Obi Mikel'den şimdilik tek fazlası saçları.

 

John Obi Mikel - Gençlerbirliği Maçı Performansı

2 Top Kazanma

3 Uzaklaştırma

5 İkili Mücadele KAzanma

5 Pas Arası

95 Pas İsabeti

83 Topla Buluşma

 

John Obi Mikel - Getafe Maçı Performansı

5 Top Kazanma

3 Uzaklaştırma

11 İkili Mücadele Kazanma

87 Pas İsabeti

79 Topla Buluşma

 

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Mikel, Kendine, Geldi, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı