Haber
14 Mart 2018 - Çarşamba 11:28
 
Mesleğin Vatan ve Millet aşkıyla donanmış olmasıdır
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) adına açıklama yapan Trabzon TÜRKAV Başkan Yardımcısı Dr. Hasan ERAYDIN: "14 MART TIP BAYRAMI" nedeniyle TÜRKAV adına ifade etmekteyiz ki, sağlıklı bir hayat sunmaya çalışan sağlık çalışanlarına önem verilmesi gerekmektedir.
TRABZON Haberi
Mesleğin Vatan ve Millet aşkıyla donanmış olmasıdır

14 Mart Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı vatan ve millet sevgisi taşıyan genç tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında Kutlanmış olması Hatırlanmalıdır. TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; 14 Mart çok iyi anlaşılmalıdır. Vatan ve millet sevgisiyle donanmış Tıbbiyelilerin vatan ve millet için dirilişi, başlattıkları anlamlı bir gün olması nedeniyle de değerinin paha biçilmez olması, vatan ve millet davası ile yoğrulmuş olmasıdır.
            İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli ve sağlıklı bir yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının bayram tadında 14 Martlara hasret kaldığını herkesin çok iyi bilmesi gerektiğini TÜRKAV olarak kamuoyu ile paylaşıyoruz.
            Milletin hizmetinde olan Kamu Çalışanları, insanların SAĞLIĞININ temini için günün her saatinde bütün olumsuz şartların olmasında bile engel tanımamaktadır. Ancak, Hala sağlık Çalışanlarına şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi ve bu konuda yeterli önlem alınamaması 14 MART Bayram olmasını unutturmuştur. TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz, aşırı iş yükü, atamalardaki taraflılık ve liyakat esasına uyulmaması ve gelir adaletsizliği olmak üzere, Hekimlerimize ve sağlık çalışanlarına 14 Mart bayramını unutturmuştur.
            Taşerona kadro verilmesinde bile 9 bin kişiden fazla olduğu düşünülen kamu dışı aile sağlığı çalışanları, tıbbi sekreterler ve vekil ebe hemşirelerimizin uygulama dışında bırakılmalarını TÜRKAV olarak hatırlatarak, haksızlığın giderilmesini kamuoyu ile paylaşıyoruz.
            Sağlık çalışanları için bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır. Bunun önüne geçilmesi için gerekli olan temel şart, çalışanların memnuniyetlerinin arttırılmasıdır. Hasta memnuniyeti anketleri düzenlensin ama bunun yanında sağlık çalışanlarına yönelik memnuniyet anketleri de düzenlenip sonuçları objektif bir biçimde kamuoyu önünde paylaşılsın. TÜRKAV ifade etmektedir ki; Bunun için de 14 Mart 2018 milat olsun istiyoruz. Çalışanın ekonomik ve özlük haklarını iyileştiren düzenlemeler hayat bulsun istiyoruz. Umarız ki bu çağrımıza kulak verilir.
           
Türk insanının sağlığını koruma yolunda da çağdaş tıp bilgilerine sahip olarak kendimizi daha çok geliştirerek ve bu vatana daha iyi hizmet etmek için, kutsal olduğu kadar da saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren Hekimlerimizin ve bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Dr. Hasan ERAYDIN
TÜRKAV Başkan Yardımcısı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mesleğin, Vatan, ve, Millet, aşkıyla, donanmış, olmasıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı