Haber
14 Ekim 2019 - Pazartesi 09:29
 
Mağmat projesi ne durumda?
Trabzon’un önemli projelerinden biri olan “Mağmat Boğazı Turizm Rekreasyon Projesi” için yatırımcı arama çalışmaları hızlandı.
TRABZON Haberi
Mağmat projesi ne durumda?

Trabzon’un önemli projelerinden biri olan “Mağmat Boğazı Turizm Rekreasyon Projesi” için yatırımcı arama çalışmaları hızlandı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek projeye yatırımcı bulmak için temaslarını yoğunlaştırdı.

Projeyi Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'ne götürdüklerini açıklayan Başkan Genç, “Mağmat Projesi'ni bütün yönleriyle ihaleye çıkmaya hazır hale getirdik. Mağmat, uluslararası ölçekte bir turizm alanı olacak. Trabzon’da artan turistin şehirde kalma oranını arttırmak ve ziyaret çeşitliliğini kazandırmamız gerekiyor” dedi.

600 dönümlük araziye yapılacak projede çok fonksiyonlu rekreasyon alanları, dinlenme tesisleri, serbest kamp ve piknik yerleri, spor köyü gibi birçok etkinliğin proje kapsamında ele alınması öngörülüyor. Ayrıca istihdama yönelik olarak da öngörülen proje sonunda 500 kişinin istihdam edileceği tahmin ediliyor. Sonnokta

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mağmat, projesi, ne, durumda?,
Yorumlar
Haber Yazılımı