Haber
15 Kasım 2018 - Perşembe 15:55
 
Köseoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday
AK Parti’den 25. ve 26. Dönem TBMM Milletvekilliği yapan Avukat Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Köseoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday

AK Parti’den 25. ve 26. Dönem TBMM Milletvekilliği yapan Avukat Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.
Türkiye’de büyükşehir aday adaylık başvurularında 3. kadın adayı olan Köseoğlu, “Siyasette kadın adayların sayısı artmalıdır” ifadelerini kullandı.
Partisinin il binasında aday adaylığı başvurusunun ardından bir basın toplantısı düzenleyen Ayşe Sula Köseoğlu “Trabzon için aşk ile çıktığımız yolda, bu gün yeni bir başlangıcın heyecanını, sizlerle paylaşmak benim için büyük bir onur. Doğduğum, yaşadığım, vazgeçilmez bir sevda ile bağlandığım şehrim, Trabzonum için, yereldeki en önemli hizmet makamı olan Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmete talip olduğumu ifade etmek üzere buradayım. 17 yıl önce başlayan kutlu yürüyüşte, AK Parti ailesinin bir ferdi olarak, hiçbir zaman nefis siyaseti yapmadan, ‘ben değil biz’ anlayışıyla, hemen hemen her kademede her daim Trabzon’un gücüne inanarak yürümüş olan bir kardeşinizim. Ben onurların en büyüğünü, şehrimi Ankara’da temsil etmenin gururunu yaşadım. Siz aziz hemşerilerimin verdiği vekâletle 25. ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili olarak, büyük bir onur ve gururla Trabzon’umuzu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil ettim. Ankara’da görev yaptığım üç yıl, ülkemizin en zorlu süreçlerinden birini yaşadığı bir dönemdi. Üç Genel Başkan ile çalıştığımız, iki seçim, bir referandum ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı, ülkemizin büyük badireler atlattığı bu dönemde, bakanımız ve vekillerimizle birlikte Trabzon adına söz verdiğimiz projeleri azami gayret ve hassasiyetle takip ettim. Her daim ana önceliğim Trabzon oldu. Bunun için kesintisiz her hafta Trabzon’da programlar yaptım, her daim teşkilatımız ve hemşerilerimle bir arada oldum. Nasıl daha önce çalıştığım sivil toplum kuruluşlarında ve iş yaşamımda elde ettiğim tecrübeyi, mecliste sizler adına hizmet etmek için kullandıysam, milletvekili olarak görev yaptığım üç yıl içerisinde elde ettiğim kazanımlarım ve tecrübelerimi, sevgim, enerjim, coşkum ve heyecanım ile birlikte, bu şehrin insanına yaşanabilir ve huzurlu bir şehir oluşturmak için kullanmaya talibim” dedi.

"Sizler bana ‘Trabzon’un Ayşe’si’ dediniz"
“Bir şehri anlamak için o şehri içerden, dışardan, uzaktan ve yakından solumak gerekir” diyen Köseoğlu “Trabzon, her aldığım ve verdiğim nefeste, her daim benimle olan, varlığını genlerimde htiğim, sevda ile bağlandığım bir şehir. Bu özel şehir, hepimizin. Ben de bir anne şefkatiyle, samimiyetle, sevgiyle, merhametle bu şehirde, adalet, hakkaniyet, hoşgörü ve empatinin egemen olduğu ortak aklı hep birlikte kullanacağımız, huzurla yaşayacağımız bir şehir için, Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım. Trabzon’un genlerinde olan girişimciliği, liderliği, cesareti, mertliği öne çıkaran ve teşvik eden, erdemli insan yetiştirmeye zemin hazırlayan, sanata, spora, kültüre, eğitime yatırım yapan bir belediyecilik anlayışını egemen kılmak için buradayım. Sizler bana ‘Trabzon’un Ayşe’si’ dediniz. Şehrimizin ve hemşerilerimizin sorunları için yorulmadan emek sarf ederken, her daim yüreğimde htiğim duam oldunuz. Ben de bu gün, kendimi ev sahibi olarak gördüğüm partimde, yaşadığım, sevdiğim, kendimi ait htiğim şehrime hizmet etmek, gözünüze ve gönlünüze hitap edecek, yaşamaktan keyif alacağınız bir şehir için, Trabzon’umuz için ‘Ben Varım, Hizmete hazırım’ diyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köseoğlu, Büyükşehir, Belediye, Başkanlığı, için, aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı