Haber
08 Haziran 2018 - Cuma 15:12
 
Kırmızı benekli alabalıklar suya kavuştu
Çaykara İlçesinde Taşkıran Eğitim Kurumları öğrencileri Taşkıran’da bulunan Suren deresine 10.000 adet benekli alabalık bıraktı.
TRABZON Haberi
Kırmızı benekli alabalıklar suya kavuştu

Çaykara İlçesinde Taşkıran Eğitim Kurumları öğrencileri Taşkıran’da bulunan Suren deresine 10.000 adet benekli alabalık bıraktı.

Taşkıran Eğitim Kurumlarının düzenlediği  ‘’Çevreyi Hor gören Geleceği zor görür’’adlı dereye benekli alabalık bırakma etkinliğinde okul idaresinin öğrencilere doğayı sevdirmek, doğayı korumak bilincini kazandırmak amacı ile düzenlendiği ifade edildi.

Taşkıran’da 6 Haziran 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilen törene Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, Prof.Dr.Nadir Başçınar, Prof.Dr. İhsan Altınok, DKMP. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kefelioğlu, DKMP Trabzon Şube Müdürü Akif Ümüzer, Su ürünleri mühendisi Özgür Akkan, KTÜ Sürmene Su Ürünleri Fakültesinin hocaları, İlçe Tarım Müdürü Ersin Birkan, Gençlik ve Spor Müdürü Yusuf Kurt‘a Taşkıran Eğitim Kurum Müdürü İdris Hacimahmutoğlu  ‘’Etkinliğimize katılan velilerimize, yöre halkımıza öğretmen ve öğrencilerimize kurumlarımız adına teşekkür ederim’’diye ifade etti.

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı konuşmasında, insanlarımızda doğa bilincinin oluşturulmasının son derece önemli olduğunu, öğrencilerimizin doğayı seven koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini ifade etti. Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan bu projenin doğayı Koruma adına çok önemli bir proje olduğunu, öğrencilerin projeye göstermiş oldukları ilginin de önemli olduğu bu vesile ile emeği geçen yönetici öğretmen ve de öğrencilere teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırmızı, benekli, alabalıklar, suya, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı