Haber
04 Ekim 2018 - Perşembe 21:03
 
Karar defteri müzede
Trabzonspor'un kuruluş dönemine ait karar defterlerinin çalınarak bir müzayede firması tarafından satışa çıkartılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.
TRABZONSPOR Haberi
Karar defteri müzede

Trabzonspor'un kuruluş dönemine ait karar defterlerinin çalınarak bir müzayede firması tarafından satışa çıkartılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkeme kararıyla yaklaşık 1,5 ay önce müzayede firmasına gidilerek el konulan karar defterlerini Trabzonspor  avukatı Mert Halisçelik’e verdi.

Karar defterleri bugün Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Sicil Kurulu Üyesi Hasan Basri Halisçelik ve kulüp avukatı Mert Halisçelik tarafından Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun’a teslim edilerek Şamil Ekinci Müzesi’ne konulmuştur.

Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu, ‘’Divan Başkanımız Avukat Ali Sürmen ve avukatımızın girişimleriyle kulübümüzün kuruluş dönemine ait belgeler ve defterler geri alınarak Şamil Ekinci Müzesi’ne konulmuştur. Bu vesileyle Türk adaletine, emniyet güçlerimize ve Kurucu Başkanımız Sayın Ali Osman Ulusoy’un oğlu Kemal Ulusoy’a teşekkür ederiz. Karar defterlerimiz artık müzemizde saklanacaktır. Trabzonsporumuzun kuruluşunun en kıymetli hazinelerinden biri defterlerimiz artık müzemizde sergilenecektir’’ dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karar, defteri, müzede,
Yorumlar
Haber Yazılımı