Haber
02 Nisan 2018 - Pazartesi 15:03
 
Kanuni bulvarı açılıyor
Trabzon Şehir Geçişi Kanuni Bulvarı Yolu’nun Beşirli Yarım Yonca Sahil Kavşağı ile Şenyuvam Köprülü Kavşağı arasında kalan 2,6 km uzunluğundaki kesimi tamamlandı.
TRABZON Haberi
Kanuni bulvarı açılıyor

Trabzon Şehir Geçişi Kanuni Bulvarı Yolu’nun Beşirli Yarım Yonca Sahil Kavşağı ile Şenyuvam Köprülü Kavşağı arasında kalan 2,6 km uzunluğundaki kesimi tamamlandı. Söz konusu yol salı günü trafiğe açılacak. 23,7 km uzunluğundaki Trabzon Şehir Geçişi Kanuni Bulvarı yolunun, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki Yıldızlı Kavşağı ile Halit Kobya Kavşağı arasında kalan 4,5 km uzunluğundaki tünelli kesim ile paralelindeki 4,5 km uzunluğundaki stadyum bağlantı yolları olmak üzere toplamda 9 km uzunluğundaki bölünmüş yol geçen yıl tamamlanarak trafiğe açılmıştı.

Bu yıl da Kanuni Bulvarı Yolu’nun Beşirli Yarım Yonca Sahil Kavşağı ile Şenyuvam Köprülü Kavşağı arasında kalan 2,6 km uzunluğundaki kesimi tamamlandı. Tamamlanan kısım salı gününde itibaren araç trafiğine açılacak. Ayrıca Karadeniz Sahil Yolundan Akçaabat Trabzon istikametinden gelen araçların Kanuni Bulvarına katılımı sağlamak amacıyla Akyazı Tüneli içerisinden Kanuni Bulvarı’na bağlantı veren 441 metre uzunluğundaki Kanuni Bağlantı Tüneli de trafiğe açılacak. Bu güne kadar Kanuni Bulvarı yolunun trafiğe açılmış kesimleri (Yıldızlı Tam Yonca Kavşağı, Derecik bağlantı kolu, Akyazı Tüneli, Halit Kobya Köprülü Kavşağı, Stadyum Bağlantı Yolları) daha çok Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki trafik akışını ve bağlantılarını kesintisiz duruma getirmişti. Trafiğe yeni açılan kesimde ise Kanuni Bulvarı projesine yapılan bağlantılar ile Beşirli, Yıldızlı ve Akyazı Bölgelerinin şehirle entegrasyonunu sağlayacak. Bu sayede Akçaabat yönünden gelip Kanuni Bulvarı’na katılmak isteyenler Akyazı Tüneli içerisinden Kanuni Bulvarına ayrılan 441 metre uzunluğundaki Kanuni Tüneli sayesinde Beşirli ve Şenyuvam bölgelerine ulaşım imkânına kavuşacak. Ayrıca bu bölgelerde oluşan trafiğin yeni yapılan bağlantı yollarıyla Karadeniz Sahil Yolu'na aktarılaca

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kanuni, bulvarı, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı