Haber
08 Nisan 2018 - Pazar 09:54
 
Kadıralak'ta mor cümbüşü
Kadıralak Yaylası, “Mor Yayla ” adı ile biliniyor. Mor Yayla olarak adlandırılmasının sebebini aracınızdan iner inmez anlıyorsunuz. Her yıl Nisan ayında açan çiçekler....
TRABZON Haberi
Kadıralak'ta mor cümbüşü

Kadıralak Yaylası, “Mor Yayla ” adı ile biliniyor. Mor Yayla olarak adlandırılmasının sebebini aracınızdan iner inmez anlıyorsunuz. Her yıl Nisan ayında açan  çiçekler....

Geçtiğimiz günlerde teröristlerle yaşanan sıcak temasta Tonya'nın adı basında yer almıştı.Ancak Nisan ayı başından beri açan mor çiçekler de son dönemlerde Tonya'nın adının duyulmasını sağlıyor.

Turizmcilerin yeni yeni keşfetmeye başladığı Kadıralak Yaylası yıllardır doğa severler ve doğada yürüyüş yapan dernekler tarafından uğrak noktası olmaktaydı.

Doğanın kalbinde bulunan bu yaylaya adım atar atmaz adeta şehir hayatının gürültüsünden,stresinden,yapaylığından kurtuluyorsunuz. Mor yayla sakinliğin ve huzurun adresi.Yaylanın etrafında yürüyüş alanlarıyla insanı insanı doğa ile bütünleştiren bir ayrıntı.Önemli ayrıntılardan birisi de yaylada lokanta,lavabo,cami gibi ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmeniz. Mavi Yıldız Çiçeği’nin açmasıyla mora bürünen bu yayla insanı kendine hayran bırakıyor.  1300 metre yükseklikteki bu yaylada temiz oksijeni soluyabilmek yaşadığımız hava kirliliğine göre gerçekten mucize. Mavi Yıldız Çiçeği  bu yıl erken açtı. Sebebi belki bu yıl hava sıcaklığının yüksek seyretmesi olarak tahmin ediliyor.Sizlere önerimiz şimdiye kadar yapamamışsanız bu güzel yaylayı mutlaka ziyaret etmeniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadıralak'ta, mor, cümbüşü,
Yorumlar
Haber Yazılımı