Haber
07 Ağustos 2018 - Salı 16:01
 
Kadınları orgazma götürebilen 8 garip aktivite
Kadınların seks sırasında erkeklere oranla daha az orgazm olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Peki ya kadınların kazara orgazm olabileceklerini biliyor muydunuz? İkincil bir uyarıcının neden olduğu bu orgazm, istem dışı gerçekleşiyor. (Onedio - mickeymouse)
SAĞLIK Haberi
Kadınları orgazma götürebilen 8 garip aktivite

Kadınların seks sırasında erkeklere oranla daha az orgazm olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Peki ya kadınların kazara orgazm olabileceklerini biliyor muydunuz? İkincil bir uyarıcının neden olduğu bu orgazm, istem dışı gerçekleşiyor.  

İnanması güç ama bazı kadınlar hapşırdıkları esnada orgazm olabiliyorlar. Oldukça şaşırtıcı değil mi? Ancak orgazm ve hapşırık arasındaki bu ilişki, otonom sinir sistemindeki tuhaf bir bağlantıdan kaynaklanıyor. Bu sistem kalp atış hızı, sindirim ve göz bebeğinin büyümesi gibi istemsiz yapılan hareketlerin kontrolünü sağlıyor.

Bazı kadınlar ise ata bindiklerinde orgazma ulaşabiliyorlar. Evet yanlış duymadınız! Bazı kadınlar atın üzerindeyken, bu muhteşem varlıkların hızlı yürüyüşü sırasında orgazm olduklarını söylüyorlar. Elbette ki bu durum kadından kadına değişiyor. Kimi orgazm olurken, kimisi de ata binmenin orgazmı tetiklemekten ziyade rahatsız edici olduğunu düşünüyor.

Birçok kadın, yoga sırasında orgazm olabiliyor. Indiana Üniversitesinin araştırmasına göre, egzersiz kaynaklı orgazmların 20'si yoga sırasında yaşanıyor.

Kadınlar özellikle en çok karın egzersizi yaparken orgazma ulaşıyorlar. Kadınların yaklaşık 15'i fiziksel egzersizlerden dolayı orgazm yaşayabiliyor.

Esasen kadınlar sık sık, seks sırasında daha iyi ve sık orgazm olabilmek için kegel egzersizleri yapıyorlar. Vajina ve pelvik bölgedeki kasları daha etkin kullanmak, geliştirmek ve güçlendirmek için yapılan bu egzersiz sırasında da orgazma ulaşan kadınlar var.

Bu durum pek de şaşırtıcı değil aslında. Motosikletlerin güçlü motor titreşimleri sayesinde bazı kadınlar orgazm olduklarını söylüyorlar. Vibratör ile aynı mantık değil mi?

Bazı kadınlar, sadece onları düşünerek orgazm olabilecekleri kadar yoğun hayali fantezilere sahip olabiliyorlar. Bunu uyurken, uyanıkken veya erotik bir rüya sırasında yaşamak mümkün.

Masaj sırasında kadınların çoğu, masaj terapisti vücudun arka bölümüne veya alt kısmına masaj yaparken orgazm oluyor. Bazı kadınlar ise ayak masajı, hatta pedikür yapılırken bile orgazm olabiliyorlar. Eğer kadınlar pedikür sırasında titreşimli bir sandalyede oturuyorlarsa bu, orgazm olasılığını artırıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınları, orgazma, götürebilen, 8, garip, aktivite,
Yorumlar
Haber Yazılımı