Haber
21 Kasım 2018 - Çarşamba 16:19
 
Kadın Girişimcilere Finansal Destek Paneli Yapıldı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Valiliği ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Girişimcilere Finansal Destek Paneli, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
TRABZON Haberi
Kadın Girişimcilere Finansal Destek Paneli Yapıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Valiliği ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Girişimcilere Finansal Destek Paneli, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Panelin açılışında kadınlara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Büyüklerimize soralım, bugün verilen imkânlar 2002’den önce kadınlarımıza, engellilerimize veriliyor muydu? Hayır. Türkiye artık yükselen bir yıldızdır” dedi. 

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin kadınlar için gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi veren Gümrükçüoğlu, “İsrafı Önleme Vakfı ile birlikte şubesini buraya tesis ederek dar gelirli kadınlarımızın iş sahibi olabilmesi için ‘mikrokredi’ uygulamasını başlattık. 5582 hanım kardeşimize 11 milyon 166 bin TL kredi verdik. Kadınlarımızın meslek sahibi olması için meslek edindirme kursları düzenliyoruz. 2014-2018 yılları arasında 20 ayrı branşta 6 bin 400 kadın kursiyere eğitim verildi. Trabzon kadın dostu şehir unvanını kazanmıştır. Avrupa yerel yaşamında kadın-erkek eşitlik şartını ilk kabul eden il belediyesi Trabzon’dur. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonumuz faal olarak yıldır görevini belediyemiz bünyesinde sürdürüyor. Trabzon Konağı’nda kadın yaşam merkezini ihya ettik. İhtiyacı olan kardeşlerimiz için kadın konukevini yaptık” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Girişimcilere, Finansal, Destek, Paneli, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı