Haber
29 Mayıs 2018 - Salı 15:02
 
İnce Trabzon'dan Erdoğan'a cevap verdi
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trabzon’da Atatürk Alanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
İnce Trabzon'dan Erdoğan'a cevap verdi

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trabzon’da Atatürk Alanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın canlı yayındaki ‘idam’ açıklamalarına yanıt veren İnce, ”Bunlar beni Menderes gibi idam eder diyor. Nereden çıktı bu ya! Bu duygu sömürüsüne gerek yok. İdam kalktı, ortağın Bahçeli’ye sor, en iyi o bilir. Korkma sen, CHP var, biz engel oluruz korkma.Menderes kim, sen kim! Rahmetli Menderes oğlu ticaret yapmak istediğinde, ben başbakanken olmaz diyen adam, senin ne benzerliğin var. Korkma, birileri öyle bir şey yapmak isterse biz karşılarına dikiliriz, savunuruz seni koluna gireriz. Ama hiç böyle bir şey yokken de duygu sömürüsü yapma!” dedi.

İnce’nin konuşmasının satırbaşları:

Ben dedim ki partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’e gidip icazet aldın mı? Bana diyor ki ‘ıspatlamazsan namertsin’, ben de diyorum ki; ‘ıspatlamazsam namerdim’. Bana bunu diyen kişi birlikte gittiğin kişi. Ben onu korumak amaçlı söylemiyorum. Ama 24 Haziran’dan sonra anlatacağım zaten. Ne dersem cevap veriyor bir tek diploma konusunda konuşmuyor.

DÖVİZ YÜKSELİYOR, DURMUYOR

570 bin öğrenci oy kullanacak. Türkiye’de 57 milyon seçmen var bunun sadece yüzde 7’si köylerde yaşıyor. Köylerde insan kalmamış. Nüfusun yarısı 11 büyük şehirde yaşıyor. Bizim insanları yeniden köyüne döndürmemiz lazım. Kadınlarla gençlerle başaracağız bu seçimi, 100 kadından 32’si kadın bunu 50’ye çıkaracağız. Kadının çalışması için her mahalleye bir kreş açacağız. Çocuk kreşe kadın işe.

DÖviz yükseliyor, durmuyor. Ekonomi bakanı kurlardan bana ne, başbakan dolsa ne olur dolmasa ne olur diyor. Bir zaman dolarınızı bozdurun dedi. İki sorum var bir sen kendinkileri bozdurdun mu? İki vatandaş seni dinledi bozdurdu. zarar etti bu zararı kim karşılayacak?

 

Köprülerde dolar üzerinden anlaşmayı niye yaptın? Kim yaptı? Ben mi verdim sen mi verdin? Benim bir sözüme cevap veriyor. Senin haddine mi dedi köprü yapmak dedi. Gel bir TV kanalına ben yalnız geleceğim yüreğin varsa gel karşıma, beş konu seç ben tek başıma geleceğim. Sorum şu Demirel’in yaptığı köprüden neden 10 liradan geçiyoruz da senin yaptığından neden 100 liraya geçiyoruz? O müteahitler babalarının ruhuna yapmışlar o projeleri de benim haberim yokmuş. Hazine arazi garantisi verince herkes yapar.

Bugüne kadar 6 vilayete söz verdiler sizde otomobil yapacağız diye. Erdoğan kapartoya lastiğe talip, ben otomobilin beynine talibim beynine. Dünyada ilk yüz marka arasında bir tane Türk markası lazım.

İlk kez size bir yemek tarifi yapacağım;

Kuru fasulye pilav tarifi yapacağım, 2 si bardağı Çin kuru fasulyesi alacaksanız, bu kuru fasülyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacaksanız, bunları Rus doğal gazında ısıtacaksınız ayrıca bunları Fransız düdüklüsünde pişireceksiniz. Her gittiği yerde yerliyim milliyim diyor. Saray’daki mermerleri Hindistan’dan mı getirdin mi, Afyonkarahisar’dan mı kullanıyorsunuz?

FİLİSTİN MİTİNGİ

Ne zaman Filistin’de bir karışıklık olsa bunlar miting derdinde. Diyoruz ki İsrail’i boykot et. Bir İsrailli Türkiye’ye gelmek istese İsrailliye vize yok. Böyle bir durumda yaptığı tek şey Filistin mitingi. Cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim söz.

Geçenlerde Samsun’da gençler bir bisiklet getirdiler. Sen diyor bisiklete bin, sen de ata bin ödeşelim. Ama bu ülkede baya bir namussuz ahlaksız var. Benim bisiklet fotoğrafımı caminin içine yerleştirmiş sanki caminin içinde geziyorum. Bunlar namussuz Ahlaksız insanlar. FETÖ’den mi öğrendiniz bu montajlamayı?

ERDOĞAN’IN İDAM AÇIKLAMALARI

Bunlar beni Menderes gibi idam eder diyor. Korkma sen korkma, CHP var engel oluruz. Menderes kim sen kim? Rahmetli Menderes oğluna ben başbakan iken sen ticçaret yapamazsın diyen adam. Senin onunla ne ilgin var. Merak etme böyle bir şey yapmak isteyen olursa karşısına çıkarız, dikiliriz sana destek çıkarız, kemse sana dokunamaz ama böyle bir şey ortada yokken sömürü yapma

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnce, Trabzon'dan, Erdoğan'a, cevap, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı