Haber
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 19:38
 
İlk toplantı Trabzon'da yapıldı
Su Ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğin hazırlanma süreci Trabzon'da yapılan toplantıyla başladı
TRABZON Haberi
İlk toplantı Trabzon'da yapıldı

Su Ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğin hazırlanma süreci Trabzon'da yapılan toplantıyla başladı

Su ürünleri avcılık düzenlemeleri 1380 sayılı Kanun gereği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğler ile yapılmaktadır. Bu kapsamda halen yürürlükte olan 4/1 numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ 31.08.2020 tarihine kadar geçerli olmakta olup yeni tebliğ hazırlıkları öncesi Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Melih ER'in de katıldığı toplantıda Su Ürünleri Kooperatifleri Başkanları, Su Ürünleri Sektörünün paydaşları ve ilgili kurum temsilcileri katılım sağladı.

Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay Su Ürünleri tebliğinin hazırlanması çalışmalarının ilk toplantısının Trabzon'da yapılmasının önemli olduğunu ifade ederek Türk Balıkçılığında önemli bir yere sahip Trabzon'da karşılaşılan sorunların gündem belirleyeceğini söyledi.  

Balıkçılar tebliğde yer almasını istedikleri öneriler genellikle bazı balık türlerinde yer alan asgari boyların yeniden değerlendirilmesi ile ilgili talepler gelirken misina ağlarının yasağının kaldırılması, ağ göz açıklığı, Gürcistan avcılığı, 24 metreden sığı sularda çevirme ağlarının kullanılamaması ve algarna avcılık düzenlemelerinin yeniden değerlendirilmesi istendi. Başkan Melih ER de taleplerle ilgili notların alındığından bahsedilerek konuların titizlikle değerlendirileceğini ve yeni tebliğ öncesi verimli bir toplantı gerçekleştiğini ifade etti.

Kaynak: Editör: Güncel61 Trabzon Haber
Etiketler: İlk, toplantı, Trabzon'da, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı