Haber
16 Şubat 2021 - Salı 21:32
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan flaş açıklama
Son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'ten ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Soylu, Gara'ya giden milletvekilinin kim olduğu sorusuna, "HDP'li kadın bir milletvekili. Şu anda parlamentoda" şeklinde yanıt verdi.
SİYASET Haberi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan flaş açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara'ya giden HDP'li milletvekilinin bir kadın olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Soylu, Gara'ya giden milletvekilinin kim olduğu sorusu üzerine, "HDP'li kadın milletvekili" dedi. Soylu, 'şu anda milletvekili mi, parlamentoda mı?' sorusuna ise, 'evet' yanıtını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Milletvekili Öznur Çalık'ın bu kapsamda HDP'li Pervin Buldan ile görüştüğünü, Buldan'ın kendisine kaçırılan asker ve polisler için "Biraz misafir edecekler, sonra bırakacaklar" dediğini açıklamıştı. Soylu, "Allah şahittir, bu PKK terör örgütü ailelerimize karşı, şehitlerimize karşı galip gelemeyecek. Sizi yenecekler. (HDP sıralarına dönerek) Hiç gülmeyin Hanımefendi. Biz gülmüyoruz! Gülüyorsunuz, benim genel başkanımı ağzınıza alacak ağzınız yok. PKK, ailelerimize karşı zafer kazanamayacak, ailelerimiz onları yenecek." diyerek HDP'li vekile sert çıkmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu'dan, flaş, açıklama,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı