İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Nwakaeme durdu
Nwakaeme durdu
Gündem Sturridge
Gündem Sturridge
Haber
25 Eylül 2019 - Çarşamba 11:57
 
Hip yaralanma nedir?
Bilinçli ve kontrollü yapılmayan vücut hareketleri sonrasında meydana gelebilecek hip yaralanma, herkesin karşı karşıya kalabileceği bir rahatsızlıktır. Trabzonspor'un yeni transferi Daniel Sturridge'ninde FHL tendon kılıfında ödem tespit edildi. Peki, Daniel Sturridge'nin rahatsızlığı Hip yaralanma nedir?
SPOR Haberi
Hip yaralanma nedir?

Günlük yaşamda bir aktivite sırasında meydana gelebilcek olan hip yaralanmanın ne anlama geldiği birçok kişi tarafından merakla araştırılıyor. Kontrollü yapılmayan hareketlerin sonucu olan hip yaralanma, genellikle sporcularda meydana geliyor. Başarılı futbol oyuncusu Daniel Sturridge, Süper Lig'de ve UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı toplam 10 resmi maçta sadece 64 dakika forma giyebildi. Maçtan iki gün önce oyuncuya yapılan muayene ve çekilen MR sonucunda FHL (Flexor Hallucis Longus) tendon kılıfında ödem tespit edildi. Peki, Daniel Sturridge'nin rahatsızlığı Hip yaralanma nedir?

Günlük yaşamda ya da aktivite sırasında kalçadan ses duyulması, kalçanın ön ya da yan tarafında ağrı ile seyredebilen hastalıktır. Genellikle 20’li yaşlarda görülen rahatsızlık, kalçanın 3 farklı bölgesinden kaynaklanabilmektedir. Hastalığın tanısında muayene ve röntgen grafilerinin dışında, MR, ultrason ve tomografiden de faydalanılmaktadır. Tedavide sıcak uygulama, germe egzersizleri ve antienflamatuar ilaçlar kullanılmaktadır. 6-12 aylık tedavi sonrası genellikle hastalar tam olarak iyileşirken, az sayıdaki hastada ise cerrahi tedaviler uygulanabilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hip, yaralanma, nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı