Haber
21 Haziran 2018 - Perşembe 19:15
 
HDP Trabzon:Tanıtım toplantısı yapacak yer bile bulamıyoruz
Parlamentodaki sandalye dağılımı için kritik önemdeki Halkların Demokratik Partisi ise Trabzon'da görünür şekilde seçim çalışması yapamıyor.
SİYASET Haberi
HDP Trabzon:Tanıtım toplantısı yapacak yer bile bulamıyoruz

Parlamentodaki sandalye dağılımı için kritik önemdeki Halkların Demokratik Partisi ise Trabzon'da görünür şekilde seçim çalışması yapamıyor. HDP'nin 3 seçimdir Trabzon'dan milletvekili adayı olan, aynı zamanda Merkez Yürütme Kurulu üyesi Hüseyin Taka, ''Bir kuşatma altındayız halen, kendimize ait bir yerimiz yok, neredeyse korsan bir parti çalışması yapıyoruz'' diyor.

Seçim döneminde daha büyük baskılarla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Taka ''Engellendik işin doğrusu, başta valilik olmak üzere, emniyet olmak üzere hiçbir şekilde bize güvenlik konusunda yardımcı olmadılar'' diye konuşuyor.

Trabzon'da milliyetçi, şöven politikanın bir alıcısı olduğunu belirten Taka, kendilerine karşı tepkinin nedenini şöyle açıklıyor: ''Burası çok tarihsel, geçmişte birçok uygarlığın da merkezini yapmış bir şehir. Dolayısıyla eski kültürlerin tekrar gün yüzüne çıkmasını, o anlamda toplumsal zenginliği yaratmasını istemeyen güçler tarafından, tekçi bir anlayışla, Trabzon’da bir yaşam öngörülüyor devlet tarafından.''

kaynak:bbc tükçe

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Trabzon:Tanıtım, toplantısı, yapacak, yer, bile, bulamıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı