Haber
04 Eylül 2018 - Salı 21:48
 
Hami Mandıralı'dan yalanlama
Trabzonspor’un eski teknik direktörlerinden Hami Mandıralı, spor gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milli Takım kadrosuna davet edilmeyen ve buna tepki gösteren eski öğrencisi Fatih Öztürk hakkında konuşan Mandıralı ayrıca, Trabzonspor ve Milli Takım hakkındaki görüşlerini de paylaştı.
TRABZONSPOR Haberi
Hami Mandıralı'dan yalanlama

Trabzonspor’un eski teknik direktörlerinden Hami Mandıralı, spor gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milli Takım kadrosuna davet edilmeyen ve buna tepki gösteren eski öğrencisi Fatih Öztürk hakkında konuşan Mandıralı ayrıca, Trabzonspor ve Milli Takım hakkındaki görüşlerini de paylaştı. Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hami Mandıralı’nın açıklamaları şu şekilde;

Rusya ile oynayacağımız milli maç Trabzon’da oynanacak. Ben de maça gideceğim. Milli Takım artık kabuk değiştirmek zorundaydı. Sayın Lucescu da genç jenerasyondan umut vadeden oyuncularla tecrübeli oyuncuları harmanladı. Umarım bu kardeşlerimiz oynayarak, birbirlerini tamamlayarak, milli takım ruhunu sahaya yansıtarak başarılı olur. Sabırlı olmamız ve onlara karşı anlayışlı yaklaşmamız lazım. Bizim geleceğimiz gençlerde. Onların göstereceği performansta. Bu kardeşlerimize destek olmamız lazım.

Benim, Sayın Lucescu’nun futbol bilgisini tartışmam, yorum yapmam doğru olmaz. Onun neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Milli Takım için doğru mu, değil mi tartışılabilir. Herkes tarafından eleştirilere maruz kalıyor ama göreve getirilmiş. Bu konuda çok yorum yapmak, aldığı kararları, yapmaya çalıştıklarını değerlendirmek çok doğru olmaz. Yeni bir takım oluşturuyor. Milli Takım bize daha önce güzel süreçler yaşattı. Ay-yıldız özel ve birinci konudur. Oyuncuların hepsinin ay-yıldız için çok çalışıp başarılı olmak için uğraşmaları lazım. Bu bizim milli takımımız. Başka milli takım yok. Başarısız olursa yenisini getirirler. Milli Takım, başarılarını hep Türk hocalar yaşamıştır. Yerli hoca olsa en azından aynı dili konuşurlar. Ama şu anda Lucescu var, ona destek olmak gerek.

Fatih Öztürk ve Alper Boğuşlu benim dönemimde Trabzonspor'da vardı. Aralarında bir problem oldu. Fatih’in konuştuğu, dillendirdiği çok şeyler var. Fatih bana göre de önemli bir kaleci. Ama o söylemlerinden, benim kulağımla duyduğum bir şey yok. Daha da iyi olabilirdi. Trabzonspor’da da yeterli şans bulamadı. Onun söylemlerinden yola çıkarak bir problem olduğunu söyleyebiliriz. Kulağımla duymadım. Onun için net bir şey diyemem. Alper Boğuşlu varken şans bulamadı. 1 maç oynadı, görev aldığım için onu Antalya maçında oynattım. Güzel de oynadı. Fizik, estetik ve teknik olarak iyi bir kaleci. Daha da iyi yerlerde olabilirdi. Biraz geç kaldı. Şimdi Akhisarspor’da çok iyi maçlar da çıkarıyor. Kaleciler dönem dönem iyi maçlar çıkarır. Alper Boğuşlu ile aralarında bir problem vardı. Anlattıklarından bunu söylüyorum. İyi bir kaleci. Performansını sürdürürse milli takıma davet edilecektir sonraki süreçte. Fatih, Milli Takıma giderse aslanlar gibi görevini yapar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hami, Mandıralı'dan, yalanlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı