Haber
26 Haziran 2018 - Salı 16:42
 
Halaçoğlu'ndan Meral Akşener'e tepki
Milletvekili adayı gösterilmeyen İYİ Parti Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener'in seçim sonuçlarını 'başarı' olarak sunmasına tepki gösterdi. Halaçoğlu, "Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp yüzde 7 oy aldınız. Bu başarı mı?" dedi.
SİYASET Haberi
Halaçoğlu'ndan Meral Akşener'e tepki

İYİ Parti’nin Kayseri’den aday göstermek istemesinin ardından ailevi durumu nedeniyle İzmir’den aday olmak isteyen ancak bu önerisi de kabul görmeyince liste dışı kalan Yusuf Halaçoğlu, lideri Meral Akşener’in yaptığı 24 Haziran değerlendirmesini eleştirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Akşener'in basın toplantısında dile getirdiği görüşleri eleştiren Halaçoğlu, "Nasıl başarılı oldunuz? Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp yüzde 7 oy aldınız. Bu başarı mı?” diye sordu. Halaçoğlu kişisel Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Tek adam rejimini engellemek, parlamenter sisteme geri dönmek için mücadele ettik. Sonuçta başaramadık. Şimdi İYİ Parti yönetimi çıkmış ‘Başarılı olduk’ diyor. Yani biz milletvekilliği için mi yola çıkmıştık? Nasıl başarılı oldunuz? Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp yüzde 7 oy aldınız. Bu başarı mı?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halaçoğlu'ndan, Meral, Akşener'e, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı