Haber
12 Kasım 2018 - Pazartesi 16:26
 
Gelinlik için iç çamaşırı seçerken..
Gelinlik modeline karar verdiniz fakat gelinlik altına hangi tür iç çamaşırı giyeceğinizi bilmiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu özel gecede her şeyin kusursuz olmasını ve rahat bir gece geçirmek istiyorsanız, listelediğimiz maddeleri not alabilirsiniz
GÜNDEM Haberi
Gelinlik için iç çamaşırı seçerken..

Gelinlik modeline karar verdiniz fakat gelinlik altına hangi tür iç çamaşırı giyeceğinizi bilmiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu özel gecede her şeyin kusursuz olmasını ve rahat bir gece geçirmek istiyorsanız, listelediğimiz maddeleri not alabilirsinizBu gecede en önemlisi sizin rahat olmanız... Dans ederken, yemek esnasında, konuklarınızla tebrikleşirken sizi rahatsız eden iç çamaşırını çekiştirmeniz sizi sürekli huzursuz edecektir ve ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Öncelikle, “gelinlik altına ne giymeliyim?” sorusunun cevabını arayalım. 2 parça halinde sütyen ve külot mu, tek parça korseli iç çamaşırı mı yoksa büstiyer ya da jartiyer mi? Seçim yaparken elbette gelinliğinin modelini düşünerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayın. Özellikle de sütyen seçimi yaparken gelinliğinize ayrıca dikkat etmeniz gerekli. İlk dikkat etmeniz gereken şey seçiminizin ruhunuza ve zevkinize hitap etmesidir. Doğru seçilmiş bir iç çamaşırı vücudunuzda mucizeler yaratabilir; kusurlarınızı öyle bir toplar, inceltir, büyütür, küçültür ki siz bile şaşarsınız. İç çamaşırınızın rengine karar verirken gelinliğinizin rengini de dikkate almalısınız. Straplez bir gelinlikle askılı bir sütyen giyemeyeceğiniz gibi sırtı dekolteli bir gelinlikle de arkadan bantlı bir sütyen giymemelisiniz.

Gelinliğinizin altına kumaş olarak ise gelinliğinizin kumaşının altından sırıtmaması için dantelli ve süslü kumaşlar yerine; ipek ya da sateni kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece oluşabilecek potlukları engellemiş olursunuz. Çamaşırınız gelinliğinizin vücudunuza oturuş şeklini değiştirerek, görüntünün kusursuzluğunu sağlar. Bu yüzden her provada çamaşırınızı yanınıza almayı unutmayın. Göğüsleriniz yeterince dolgun görünmüyorsa push-up denilen içten dolgulu, göğüsleri kaldıran ve büyük gösteren sütyenleri deneyebilirsiniz.

Jartiyer her kadının düğün günü gelinliğinin altına giymek istediği bir model. Peki, jartiyer için doğru gelinlik hangisi? Çok dar ve ince kumaş olmayan, dışarıdan jartiyeri belli etmeyecek her gelinlik modeli için uygun olabilir. Özellikle prenses, düz ve A kesim gelinliklerde jartiyeri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gelinlik, için, iç, çamaşırı, seçerken..,
Yorumlar
Haber Yazılımı