Haber
19 Temmuz 2019 - Cuma 21:26
 
Festival coşkuyla sürüyor
29'uncusu Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali kapsamında, kortej yürüyüşü gerçekleştirildi ve büyük horon halkası oluşturuldu. K
TRABZON Haberi
Festival coşkuyla sürüyor

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali, kortej yürüyüşü gerçekleştirildi ve büyük horon halkası oluşturuldu. Akçaabat Atatürk Parkı’nda Atatürk anıtına çelen sunumu ve ardından saydı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törenlere Ağanoğlu İlkokulu önünden başlayarak kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yayla göçünün de canlandırıldığı yürüyüşe, AK parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri ve vatandaşlar katıldı.

Akçaabat Sahiline kadar devam eden yürüyüş sonrasında büyük horon halkası oluşturuldu. Festivale katılan vatandaşlar ve folklor ekipleri yöresel kıyafetleri ile uzun süre horon oynadı.

20 Temmuz'da sona erecek olan festivalde bu gece sanatçı Emre Kaya sahne alacak.

 

Kaynak: Editör: Güncel61 Trabzon Haber
Etiketler: Festival, coşkuyla, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı